TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

V případě, že jste pravidelnými čtenáři SUPRklikacky.cz určitě vám neunikla uživatelská recenze elektronické čtečky knih Amazon Kindle Touch. V kladné recenzi jsem zdůrazňoval především vynikající poměr ceny a kvality zařízení. Za cenu tři tisíce korun dostanete komfortní, lehkou čtečku na bázi elektronického inkoustu podporující mnoho e-books formátů a k tomu získáte několik bonusových funkcí navíc (připojení k internetu přes Wi-Fi či 3G, MP3 přehrávač či předčítání textu).

Nyní pro dotykový Kindle Touch vyšla aktualizace firmware, která mimo celkově svižnější práce v samotném operačním systému, což se projevuje třeba při otáčení stránek nebo při prohlížení položek v menu a následném potvrzování nejrůznějších voleb, přináší několik níže uvedených novinek.

Firmware 5.1.0 z poloviny dubna 2012 obsahuje podporu nového knižního formátu Kindle Format 8, také lze snadno sdílet aktuálně čtenou knížku na zdi svého FB účtu. Nicméně nejvýznamnější změnou je tzv. landspace mode, kdy můžete knihy číst také na šířku, což bylo doposud možné pouze při použití nedotykových Kindlů, kde je to ale řešeno hardwarovým čidlem.

Na dotykovém Kindlu Touch s nainstalováným firmware ve verzi 5.1.0 se to řeší softwarově. Při čtení libovolné knížky se přepněte do menu, kde zvolte položku „Landspace Mode“ a v tu ránu se text přetransformuje do horizontální polohy. Neříkám, že je to užitečná, ale ta možnost tu prostě nově je.

Jak tedy manuálně provést upgrade stávajícího firmwaru?

1. Stáhněte si nový firmware do svého počítače
2. Stažený soubor nakopírujte do (hlavního) kořenového adresáře čtečky
3. Ve čtečce postupujte následovně –  Menu-> Settings ->Menu -> Update Your Kindle
4. Po několika minutách bude upgrade dokončen a čtečka se následně sama zapne

3 Responses to Amazon Kindle Touch: jak aktualizovat firmware?

 • Pingback: Microsoft Surface - tablet postavený na Windows 8 přímo od softwarového giganta | SUPRklikacky.cz

 • Sleha Zdeněk říká:

  Dobrý den, chtěl jsem Vás poprosit zda je možno nějakým způsobem dostat české menu do Kindle Touch ? V diskusích jsem se dočetl, že se na tom pracuje, aledoposud se mě nepovedlo získat návod. Za odpověď mockrát děkuji. Sleha

 • Daniel říká:

  Dobrý den,
  prosim o radu, aktualizoval jsem svuj kindle touch a hodilo mi to chybu a ted uz nelze asi spustit ani restartovat ani nic, proste nekdy nabehne , ale proste nic nefunguje… potreboval bych neco jako uplnou obnovu systemu, ale nevim jak to udelat, kdyz to nechce komunikovat, jde to neja treba pres pocitac???
  Dekuji za odpoved Daniel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *