TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Před vstupem do nového roku nám vývojáři ze Seznamu dopřáli jednu chválihodnou novinku obsaženou v mobilní aplikaci Mapy.cz určenou pro smartphony s nainstalovaným systémem Android a Windows Phone 7. Jediné co v aplikaci chybělo, už je tady. (Logicky) nejde o nic jiného než o navigaci.

Navigace je evolučním vyústěním několika roků práce na mimochodem dnes již skvělých mapách. Pokrytí České republiky je vskutku bezkonkurenční a žádná jiná služba nenabízí tak propracované mapové podklady ČR jako právě Mapy.cz od české internetové jedničky Seznam.cz.

Je sice pěkné, že Seznam.cz přišel s plánovačem tras, se kterým úzce souvisí zmiňovaná navigace, ale je třeba podotknout, že kompletně celá navigace je online, to tedy znamená, že musíte být neustále připojeni k internetu a aplikace si tedy tahá data ze sítě a postupně během jízdy dokresluje mapu vaší trasy.

Nicméně už tento samotný krok nasvědčuje tomu, že programátoři mají snahu přicházet s nějakými inovacemi, a proto věřím, že nebude trvat dlouho a vývojáři přijdou s polo off-line navigací, což znamená, že k načtení trasy je nutné využít internetu, ale při samotné jízdě již datový tarif není třeba.

V současné době navigace funguje tak, že po spuštění aplikace přejdete do „Plánovače tras“, kde zadáte výchozí bod trasy (automaticky se navolí vaše aktuální poloha – pomocí GPS nebo bezdrátové sítě) a cílové místo. Nastavené body jízdy potvrdíte. Poté kliknete na malou ikonku v pravém dolním rohu a navigace se spustí. Na displeji se kromě samotné mapy zobrazuje pouze to, kolik metrů (kilometrů) zbývá do další zatáčky.

Velkým plusem navigace v rámci aplikace Mapy.cz je ten, že není určena jenom pro automobily, ale také pro jízdní kola, pro které plánovač tras čerpá data mimo jiné z oblíbených cyklotras, pokud nejsou k dispozici, aplikace naplánuje trasu po silnici.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *