TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Fanoušci technologického giganta Applu se dočkali nové řady populárních notebooků MacBook Air. Společně s počítači pro ně vyšla také nová verze operačního systému Mac OS X Lion, která byla oznámena již na konferenci WWDC, jež se konala šestého června letošního roku.

Upgrade na vyšší verzi systému můžete provést za 30 dolarů a můžete jej použít na všechny počítače v domácnosti, které přechod na Mac OS X Lion dovolují. Zítra se objeví také serverová varianta systému Lion Server za 50 dolarů. Přejít na novou verzi systému budete moci prostřednictví marketu, kde stáhnete balík o velikosti 3,5 GB a později se objeví také v kamenných obchodech jako fyzický disk.

Apple vypustil do světa nový MacBook Air, který dostal do výbavy revoluční port Thunderbolt, který nabízí vysokou datovou propustnost (v praxi 1GB/s) a můžeme skrze něj k počítači připojovat externí disky, ale také třeba monitory. Dále se nový MacBook Air dočkal „aktualizace“ na novou architekturu v čele s procesorem Sandy Bridge a v neposlední řadě dostal podsvícenou klávesnici.

MacBook Air 2011

MacBook Air 2011

11,6-palcový základní model je vybaven procesorem Intel Sandy Bridge na frekvenci 1,6GHz, pamětí o velikosti 2GB a flashovým diskem o kapacitě 64GB. Třináctipalcový model se bude prodávat s procesorem o taktu 1,7GHz, 4GB RAM a 128GB diskem. Oba zmíněné modely je možno vylepšit až na procesor o taktu 1,8 GHz, 4 GB RAM a 256 GB SSD.

Podle dostupných informací společnost Apple přestane prodávat levné-plastové MacBooky. Prý proto, že by proti sobě soutěžily dva produkty (MacBook Air a MacBook White-plastový), které jsou si cenově velmi blízko. Dalším důvodem je také, že MacBook vyrobený z plastu nezapadal do konceptu elegantních a luxusních strojů, kterého je Apple již několik let symbolem.

Inovací se dočkal také počítač minimálních rozměrů MacMini. Mezi největší skok ze strany výrobce je určitě odstranění DVD mechaniky. MacMini bude také vybaven procesorem Intel Sandry Bridge o taktu 2,3GHz, pamětí 2GB a pevným diskem o velikosti 500GB.

Apple Cinema Display je pokrokový monitor prozatím o velikosti úhlopříčky 27palců, který bude připojován k počítači pomocí konektoru Thunderbolt.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *