TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Antivirový program, který vyvíjí tým programátorů v Brně, se dočkal nové verze, jež přináší několik zásadních bezpečnostních novinek. Avast 6.0 obsahuje nové technologie související se zabezpečením, které se prý nenacházejí v žádném jiném konkurenčním programu. Avast je možné bezplatně stáhnout v případě nekomerčního používání, tedy je dostupný zdarma pouze pro domácnosti a nepodnikající fyzické osoby.

První bezpečnostní technologií je AutoSandbox. Jedná se o funkci, která automaticky vyhodnotí případný škodlivý software a umístí jej do sandboxu, kde normálně pracuje do té doby, než se pokusí ohrozit samotný systém. V případě ohrožení zasáhem softwaru do systému je Avastem ukončen. Pokud je aplikace v pořádku, Avast ji nechá nadále běžet a uživatele nezatěžuje zbytečnými hlášeními.

Avast 6 a jeho uživatelské rozhraní.

Avast 6 a jeho uživatelské rozhraní.

Druhý v pořadí je bezpečnostní štít WebRep, o kterém jsme informovali již před několika dny. Jedná se funkci, která je založena na hodnocení webových stránek početnou komunitou uživatelů používajících Avast. Jde vlastně o prevenci proti nebezpečným nákazám při brouzdání internetem. Tato technologie dokáže odhalit nebezpečné stránky už při vyhledávání a samozřejmě na ně uživatele upozornit. Další novinka se týká posílení bezpečnosti jednotlivých štítů a nově můžete zablokovat vámi určené internetové stránky.

Tato nabídka se vám zobrazí po nainstalování Avastu 6.0, kde se musíte rozhodnout, zda WebRep chcete používat, či nikoliv.

Tato nabídka se vám zobrazí po nainstalování Avastu 6.0, kde se musíte rozhodnout, zda WebRep chcete používat, či nikoliv.

Schopnost Avastu odhalit případné hrozby je také na vyšší úrovni díky skupině uživatelů sdružené pod CommunityIQ. Virová laboratoř Avastu podle jednoho z manžerů denně zachytí 12000 nových souborů, za kterými se mnohdy skrývají viry a škodlivý kód. Za únor Avast odhalil asi jednu a čtvrt miliardy virů. Kdo ví, zda za to vděčíme schopným pracovníkům z virové laboratoře, nebo je to dáno trendem – neustále se zvyšující počet nových a nových hrozeb.

O vylepšení Avastu 6 není pochyb, bylo dokonce potvrzeno i nezávislým portálem, který zhodnotil novou verzi antiviru a konstatoval, že by se v nejbližších testech měl Avast vyšplhat o několik příček výš než doposud. Musíme však počkat na skutečné testy, které Avast jistě proklepnou do detailu.

Avast 6.0 můžete stahovat z oficiálních stránek zdarma v případě, že počítač, na kterém bude antivir nainstalován, není používán k výdělečné činnosti. Živnostníci si jej mohou na oficiálních stránkách zakoupit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *