TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Freewarový (pro domácnosti) antivirový program Avast z dílny českých vývojářů přišel na trh v nové verzi.

Seznam novinek, které  s sebou Avast 7 přinesl, si můžete přečíst níže na screenshotu, který byl pořízen po upgradu z Avastu 6.

V novém Avastu pochopitelně najdete vylepšené skenovací jádro a účinnější ochranu v reálném čase pomocí tzv. štítů.

Mimo to je zde nový systém aktualizací, kdy po vydání nové virové databáze se ještě v ten moment objeví formou aktualizace ve vašem Avastu. Jen pro pořádek zmíním, že doposud to fungovalo tak, že se aktualizace kontrolovaly a instalovaly (ve výchozím nastavení) pouze po přihlášení do Windows.

Další užitečnou novinkou, která do jisté míry může nahradit „Rodičovský zámek“ je možnost blokování webových stránek. Jednoduše zde zadána konkrétní URL adresu, kterou poté nebude možné z jakéhokoliv prohlížeče navštívit.

Poslední věcí je možnost připojit se na uživatelskou plochu vašeho kamaráda či rodinného příslušníka a pomoci mu vyřešit jeho zapeklitý technický problém (nejenom s Avastem).

Ještě dodám, že antivirová společnost Avast Software nedávno přišla s novým produktem – Avast! Internet Security – kompletním bezpečnostním balíčkem zahrnující antivir, antispyware a firewall. Ten je pochopitelně placený.

Nejnovější Avast! můžete stahovat zde.

One Response to Avast! 7: bezplatný antivir v nové verzi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *