TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

V dnešním stručném herním okénku bych vám rád představil oddechovou akční hříčku s názvem Battlefield Heroes, která zábavou může předčit i ty „dospělé“ Battlefieldy. Ano, i za touto FPS stojí herní vývojářské studio EA, resp. její švédská divize DICE, která mimo jiné vytvořila herní dílo Mirror’s Edge.

Battlefield Heroes je čiště multiplayerová záležitost, takže rovnou zapomeňte na single-player mód. Po bezplatné registraci na oficiálních stránkách hry battlefieldheroes.com, následuje automatické stažení pluginu do webového prohlížeče a následně se spustí instalace samotné hry do příslušného adresáře na lokálním disku.

Po úspěšném dokončení instalace si vytvoříte herní postavičku, která bude členem týmu Royal Army, nebo National Army. Pochopitelně je zde možné najít analogii s německými nacisty a americkými spojenci. Při prvotních krůčcích, při tvorbě avatara, je ještě důležité zvolit, jakou specializaci bude postava mít.

Zda půjde o obyčejného vojáka (soldier), kulometčíka (gunner) či odstřelovače (commando). Každá z jednotek má svá pozitiva (samozřejmě také negativa oproti těm druhým) a speciální dovednosti (více informací zde). Jenom na okraj – pod každým mailovým účtem může být registrováno více postav, to tedy v praxi znamená, že podle nálady můžete hrát za kulometčíka a jindy zase za odstřelovače.

Pro spuštění samotné hry je nutné se přihlásit na výše uvedené internetové stránce a klepnout na nepřehlédnutelné tlačítko „Play now“. V rámci nativní aplikace lze měnit nastavení (zvuku a grafiky) a také za herní měnu kupovat lepší zbraně či nejrůznější trikoty.

Dále zde můžete ovlivnit jaký typ hry chcete právě hrát. Na výběr máte mezi celkem třemi módy. Team Deathmatch – tým, který dříve zneškodní padesát svých protivníků, vyhrává. Capture the Flag – váš klan musí třikrát ukrást nepřítelovu vlajku a donést ji na vlastní základnu. Posledním módem je Hero of the Hill.

Zmíněné módy se dají hrát na celkem dvaceti mapách, z nich některé jsou odvozeniny z již vytvořených map, ale liší se třeba ročním obdobím nebo namísto hraní ve dne si užijete tu samou mapu v noci. Mapy se dají rozdělit na dvě základní kategorie – na první se dají využívat dopravní prostředky, na druhé půjdete pěkně po svých. Za zmínku ještě stojí mapa na Měsíci (Lunar Landing), kde platí skutečné fyzikální zákony, kdy je gravitace šest krát nižší než na planetě Zemi.

Jak už jsem nastínil, tři druhy dopravních prostředků hrají ve hře důležitou roli. Jedná se o opancéřovaný tank, cestovní (rozuměj nebojový) džíp a kulometné letadlo. Do každého stroje lze nasednout také jako pasažér a střílet po nepřátelích z vlastní zbraně.

Za zabité oponenty získáváte kredity (stříbrné odznaky), které lze vyměnit v obchodě (v rámci nativního klientu) za zbraně či nové oblečení. Pochopitelně i vývojáři chtějí z něčeho žít, a tak zde funguje klasický obchodní model, kdy si za reálné peníze můžete nakoupit libovolný počet bonusových kreditů.

Dobrou zprávou je, že vývojáři na hře neustále pracují a vylepšují ji a jednou za čas pro ni vydají přínosný update, který pochopitelně opravuje bugy a přináší lepší optimalizaci a někdy také nové mapy či módy. Tím pádem není možné sklouznout k nějakému stereotypu.

One Response to Battlefield Heroes: multiplayerová kreslená střílečka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *