TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Bill Gates, nejbohatší člověk na Zemi dle oficiálního žebříčku prestižního magazínu Forbes a spoluzakladatel jedné z největších softwarových společností na světě Microsoft, se v rozhovoru pro renomovaný Washington Post v krátkosti vyjádřil o nástupci Windows 7.

Prohlásil, že Windows 8 „jsou velmi vzrušující produkt“ a že „partneři Microsoftu vyvíjí velké věci“, konkrétně tedy hybridní tablety s Windows 8, které budou pro konkurenci „velkým problémem“. Sám multi-miliardář Gates používá Windows 8 a je s nimi dle vyjádření velmi spokojen.

O prázdninách se objevila spekulace, že by se měl Bill Gates vrátit do společnosti a začít pilněji pracovat na svých projektech. Dokonce se mluví o tom, že by měl na pozici CEO (výkonný ředitel) vystřídat dosavadního šéfa Steva Ballmera, který si v posledních letech svého kralování počínal velmi dobře.

Bill Gates, spoluzakladatel Microsoftu, disponuje majetkem ve výši 66 mld. USD.

Bill Gates, spoluzakladatel Microsoftu, disponuje majetkem ve výši 66 mld. USD.

Za jeho éry vyšly svižné a výborně optimalizované Windows 7, Microsoft přišel s mobilními Windows Phone 7 a potěšil hráče novým doplňkem k herní konzoli Xbox 360 – pohybový senzor Kinect (mimochodem herní divize tvoří 27% celkových ročních příjmů Microsoftu).

V současné době se však Gates společně se svojí ženou Melindou věnují své nadaci Bill & Melinda Gates Foundation, která se nyní soustředí na vymýcení dětské obrny hlavně v rozvojových zemích a na podporu školství v rámci Spojených států amerických.

Revoluční Windows 8 vyjde 26. října 2012. V toto datum se na trh dostane také několik (hybridních) tabletů, které mohou zamíchat kartami na dnes stagnujícím trhu s tablety. S vlastním dotykovým počítačem přijde také samotný Redmond, který připravil Microsoft Surface, jež bude mít integrovanou hardwarovou klávesnici a softwarovým základem bude Windows 8 nebo Windows RT (pro ARMovou verzi Surface).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *