TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Další spekulace na téma Windows Blue se vyrojily v průběhu tohoto týdne. Podle informací, které poskytla významná IT novinářka Mary Jo Foley, víme, že Windows Blue se nebude týkat pouze operačního systému Windows, ale také souvisejících microsoftích produktů – Windows Phone, Windows Server, cloudového úložiště SkyDrive a webmailu Outlook.

Prvotní zprávy naznačovaly, že půjde o jakousi nadstavbu současných Windows 8. Nyní už víme zase o něco víc a můžeme konstatovat, že se jedná o projekt Windows Blue, který má za cíl sjednotit vydávání nových verzí výše uvedených produktů tak, aby byly neustále aktuální.

U SkyDrive a Outlook to nebude zase takový problém – již nyní jde o poměrně běžnou věc a pokud něco nefunguje podle představ uživatelů, tak to Microsoft během několika dní opraví. Aktualizace desktopového klienta SkyDrive vycházejí poměrně běžně a není kolem toho žádný velký humbuk, prostě se to považuje za samozřejmost.

V případě monstrózního Windows všichni víme, že nejde o zcela běžné chování. Pokud například někdo uprostřed měsíce upozorní na nějakou bezpečnostní díru v systému, většinou se čeká až na další měsíce, resp. na druhé úterý v nadcházejícím měsíci, kdy vyjde bezpečnostní aktualizace a tuto chybu, která v mnohým případech může vést až k převzetí kontroly nad počítačem hackerem, zacelí. Hackeři v tomto mezidobí mají svůj rej.

Pokud ale vezmeme do úvahy hypotetický příklad, kdy se objeví problém související se špatně optimalizovanými Windows, jehož vyřešení by mohlo výrazně napomoci ke zrychlení chodu celých Windows, tak se čeká až na vydání servisního balíčku. Ten pro desktopové systémy z dílny Microsoftu vychází třeba až za několik jednotek či desítek měsíců po vydání systému na trh.

Abych byl spravedlivý, musím zmínit, že Windows 8 jdou nyní lepší cestou. Pro ně třeba v době, kdy ještě Windows 8 nebyly uvolněny do maloobchodního prodeje, vyšla velká záplata, která výrazně zlepšila svižnost systému a výdrž notebooků na baterii. Za to je nutné Microsoft pochválit a věřit, že projekt Windows Blue právě takovýto přístup zajistí.

Nové verze Windows se budou nově distribuovat k uživatelům prostřednictvím appstoru Windows Store. Takto to v současné době řeší také Apple s jeho desktopovým systémem Mac OS X. U Applu jsou mimo elektronické cesty distribuce nových verzí OS zajímavé také ceny upgradů. Přechod z OS X 10.7 Lion na aktuální OS X 10.8 Mountain Lion vyšla zájemce na 20 dolarů (cca. 400,-Kč).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *