TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Konečně jsme se dočkali – čeština do úspěšné tahové strategie Civilization 5 je tu. Překlad se objeví zítra dopoledne (kolem desáté hodiny) na FTP serveru StarcraftCZ.com a na cestiny.cz odkud si ji budete moci zcela zdarma stáhnout.

K samotném překladu nám více informací sdělil jeden z hlavní autorů Jetro :
překlad běžel prakticky okamžitě od vydání hry. Po zveřejnění informace, že se hledají překladatelé, se sice přihlásilo poměrně dost lidi, nicméně drtivá většina odpadla, jakmile dostali ukázku textu. Na překladu dohromady pracovali čtyři lidé, velkou většinu textu jsme přeložili ve dvou. Testování překladu proběhlo taktéž ve dvou lidech.

Překlad rozhodně nepatřil mezi ty lehčí. Texty čítají přes 750 normostránek textu, z čehož tři čtvrtiny tvoří velmi rozsáhlá Civilopedie, na které stále pracujeme. Hra jako taková je však kompletně přeložena. Druhým oříškem pak take je, že hra tvoří značné procento vět pomocí proměnných, což s dalším problémem ohledně skloňování vytváří mnohdy velmi zapeklité situace. Doufám však, že jsme se s tím dobře popasovali a hráči si náš překlad užijí.

Na závěr bych tedy shrnul aktuální údaje, k dnešnímu dni – 15.11.2010 je přeložena kompletní verze češtiny bez Civilopedie a verze s Civilopedií dokočena ze 32,45 %, dále probíhá překlad DLC Čingischán a to je momentálně ve fázi 43,95 %. Do zítřejšího odpoledne budou probíhat poslední testování a poté autoři vydají finální verzi své češtiny.
16.11.2010 AKTUALIZACE: Jak autoři slíbili, tak i udělali – dnes dopoledne vydali češtinu.
Civilizace 5 čeština – ke stažení zde.

One Response to Civilizace 5 čeština: ke stažení (download)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *