TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

V těchto dnech se na Internetu objevil screenshot formuláře k nákupu digitální verze nejvyšší edice Windows 8 Pro. Obrázek, nejspíš pocházející z nastavení v rámci rozhraní Metra, poukazuje na cenu 59,99 eur za elektronicky zakoupený produktový klíč. Pokud trváte na instalačním DVD, připlatíte si 14,99 eur.

Nabídka do značné míry koresponduje s nedávno zveřejněným cenově výhodným upgradem na Windows 8 Pro za 29,99 eur. Lze jej využít v případě, že jste držiteli legální licence Windows XP, Windows Vista nebo Windows 7. Pokud jste v období od 1. června 2012 do 31. ledna 2013 zakoupili počítač s předinstalovaným Windows 7, máte nárok přejít na Windows 8 Pro za poplatek 14,99 eur.

Samozřejmě je třeba zmínit, že věrohodnost screenshotu není zcela stoprocentní a ze strany Microsoftu nedošlo k uveřejnění informací o nákupu Windows 8 Pro za cenu necelých šedesáti eur. Na druhou stranu – Windows 8 je velmi kontroverzní systém, který sklízí řadu nevole (co se týče používání na desktopu) a proto musí Redmond přijít s velmi zajímavou nabídkou, aby lidé opustili výborně optimalizovaný a svižný systém Windows 7 a přešli na novější Osmičky. To bude ještě velký oříšek pro marketingové oddělení…

Vzhledem k tomu, že výše uvedený obrázek je pořízený z Windows 8 (prostředí Metra), tak si dokáži představit následující scénář. Z oficiálního serveru Microsoftu si stáhnete trial verzi Windows 8, tu si následně nainstalujete na svůj počítač/tablet a po připojení počítače do celosvětové sítě si elektronicky zakoupíte licenční číslo k Windows 8 Pro.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *