TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Eric Schmidt, který nyní opouští pozici výkonného ředitele společnosti, stál v čele Googlu od roku 2001. Uvedl, že od dubna 2011 bude zastávat funkci CEO (výkonný ředitel) Larry Page, zakladatel algoritmu určující důležitost webu nazývaný Pagerank a spoluzakladatel samotného Googlu, který již tento post zastával  v raném období Googlu, ale akcionáři tehdy požadovali, aby na mladíka dohlížel někdo zkušenější a přivedli do společnosti Erica Schmidta, jakožto zkušeného manažera.

Eric Schmidt podle všeho z funkce CEO odchází z důvodu, že se zaklatelé Larry Page a Sergey Brin s Ericem nemohli shodnout na důležitých otázkách, jedna z nich je například, zda zůstat na cenzurovaném trhu v Číně. Po několika letech se Larry Page přiklonil na stranu Sergeye Brina, že je třeba ukončit fungování Googlu na tamějším trhu, a to Erica Schmidta doslova zasáhlo u srdce, jelikož on dlouhodobě prosazoval na největším trhu světa zůstat.

zleva: Eric Schmidt (který auto Googlu již opustil), Larry Page a Sergey Brin

Dalším problémem je Google TV, což má být internetová televize, která však nemůže uzavřít dohody na zpřístupnění archivů světových televizí, ze kterých by mohla Google TV čerpat pro své vysílání, jeden z důvodu proč televize odmítají  je, že Google provozuje Youtube, což je světový videoportál, který neustále porušuje autorská práva. Google pohořel také se svojí sociální sítí, která byla pro minimální účast zrušena. Otazník visí nad operačním systémem Chrome OS, před několika dny byl prototyp s Chrome OS zpřístupněn veřejnosti a zatím jsou názory na něj smíšené.

To jsou důvody proč se zakladatelé rozhodli na změnách v nejvyšším vedení. Eric Schmidt se přesunul do ústraní a od dubna bude zastávat pozici výkonného předsedy a bude mít na starosti vnější vztahy. Ve většině případů tomu bývá tak, že bývalý CEO své společnosti zůstane věrný jeden rok a poté z firmy nadobro zmizí. Po letech práce ředitele největšího internetového vyhledavače odchází jako dolarový miliardář, takže nouzí určitě trpět nebude a uvidíme, zda se objeví v nějaké jiné společnosti, předpokladem je, že o něj bude stát celá řada společností. Larry Page se tedy stane výkonným ředitelem (CEO) a bude tak mít na starosti vnitřní vztahy a druhý zakladatel Sergey Brin zůstane nadále ředitelem pro strategii a rozvoj Googlu.

Uvidíme, jak si Larry Page povede na ne zrovna jednoduché pozici výkonného ředitele obrovské společnosti, jako je Google. Prý se jedná o introvertního muže, který se ostýchá mluvit na veřejnosti, na schůzkách raději věnuje pozornost displeji svého mobilního telefonu s Androidem. Ale jak tvrdí některé zdroje, Larry Page se toho po boku Erica Schmidta hodně naučil a jak sám tvrdí – už dospěl do fáze, kdy se cítí ovládat z pozicice CEO tento megakoncern.

One Response to Eric Schmidt – odchází z vedení Googlu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *