TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Právě dnes facebook přišel na svém oficiálním blogu s informací o novinkách týkající se populárních online her, na kterých je Facebook z hlediska příjmové stránky do jisté míry závislý.

Můžeme se těšit na zobrazení aktuálního stavu uživatele ve hrách, včetně jeho skóre a aktuálního pořadí. Pakliže váš kamarád hraje určitou gamesku, můžete se k němu jednoduše přidat a začít taky hrát. Dále bude možnost na FB uveřejnit seznam aktuálně hraných her.

Relativně významnou novinkou je vyčlenění většího prostoru pro samotnou obrazovku se hrou, jak vidíte níže na obrázku. Facebook naznačuje, že změny se projeví v „blízké době“.

Facebook se snaží provést u své herní divize inovace kvůli včera oznámeným hrám pro sociální síť Google+, aby přilákal ještě více hráčů a ti nehledali žádnou alternativu třeba právě ve formě Google Games na „Plusku“. Ale z hlediska vývojářů a vydavatelů online her má Google+ nesmírnou výhodu. Zatímco Facebook získává astronomických 30% z každé provedené mikrotransakce, Google+ se spokojí pouze s pěti procenty z utracené sumy. Nicméně v současné době pro vývojáře není příliš efektivní vytvářet hry pro Google Plus, jelikož má oproti Facebooku stále mnohem méně uživatelů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *