TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Největší sociální síť na světě s 900 miliony uživateli se chystá vydat primární emisi  akcií (IPO) v odhadované hodnotě 5 miliard dolarů, čemuž podle dostupných informací odpovídá 5-ti procentní podíl ve Facebooku.

S informací přišel renomovaný deník Wall Street Jurnal, který také zmínil informaci, že příští týden se vysoce postavení manažeři Facebooku (ke kterým se možná připojí i samotný zakladatel Mark Zuckerberg) zúčastní roadshow, což můžeme považovat za jakousi formu marketignu, kdy bude management přesvědčovat investory ke koupi akcií.

Termín, kdy se má začít obchodovat na veřejné burze s akciemi Facebooku, téměř jistě připadne na 18. květen. Zda si jej budou moci koupit i drobní čeští investoři prozatím známo není, jelikož nejsou k dispozici detaily týkající se první várky akcií FB.

Facebook si během doby tří let téměř zpětinásobil uživatelskou základnu. V současné době je registrováno 901 miliónu uživatelů, z nichž polovina se ke svému účtu přihlásí alespoň jednou denně. Facebook minulý rok překonal magickou hranici, kdy jeho čistý zisk činil (něco málo přes) jednu miliardu amerických dolarů.

 

One Response to Facebook vstoupí na burzu 18. května 2012

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *