TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Na internetu se objevil další falešný antivirus, dokáže téměř úplně odříznout uživatele od systému.

Zatímco dříve se hackeři snažili spyware všemožně ukrývat, dnes už to tak není. Trendem útočníků je takzvaný scareware. Jeho obvyklá podoba je ve formě falešného antivirového programu, který se z uživateli snaží dostat peníze za odstranění údajného viru či spywaru, popřípadě sám tento spyware instaluje.

Příkladem scareware je napodobenina bezplatného antiviru od Microsoftu, která se jmenuje Microsoft Security Essentials Alert. Tento škodlivý kód po instalaci ukončí celou řadu systémových procesů a znemožní uživateli přístup k ploše, nabídce Start i celému hlavnímu panelu. Jediné k čemu máte v danou chvíli přístup je rozhraní falešného antiviru, snažící se z Vás vylákat peníze za odstranění údajného škodlivého softwaru.

Skutečný Microsoft Security Essentials si umí s tímto „antivirusem“ poradit, problémem však je, že vy se k němu nemůžete dostat, jelikož máte zablokované veškeré přístupy. Naštěstí a kupodivu existuje možnost, jak toto rozhraní vypnout. Klepněte na Settings, zatrhněte Allow unprotected startup a uložte pomocí Save settings. Spusťte příkazový řádek, vepište a spusťte „taskkill /IM hotfix.exe“ a nakonec nainstalujte Microsoft Security Essentials a spusťte skenování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *