TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Specializovaný portál Ars Technica na svém webu publikoval zprávu o uživatelském rozhraní (UI) z nové verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox. Podle prvotních dojmů autora článku vypadá celkem slibně.

V současné době je pozice Firefoxu na mobilním trhu dosti slabá. Nespočet uživatelů po nainstalování tohoto prohlížeče přešlo zpátky k výchozímu prohlížeči internetu nebo si nainstalovali mobilní Operu, která je na tom mimochodem velice dobře. Je relativně svižná, nenáročná na hardware (procesor a paměť) a práce se záložkami taky ujde.

Firefoxu se poslední dobou nedaří ani na trhu klasických počítačů. Na záda mu totiž dýchá jeho velký konkurent Google Chrome a IT weby se předhánějí v prognózách, kdy nastane Den D a Chrome předčí v procentech používanosti v globálním měřítku „opožděný“ Firefox. Nebudeme si nic nalhávat, ale Googlu výrazně pomohla masivní marketingová kampaň, která neminula ani Českou republiku. Firefox se na to snaží reagovat jediným způsobem. Napodobuje strategii Chromu a během pár měsíců chce vydat tři majoritní verze. Otázkou zůstává, zda mu to v tuto chvíli k něčemu bude a jestli už není příliš pozdě…

Ale vraťme se k mobilní verzi Firefoxu pro androidí telefony. Podle zmíněného portálu totiž UI zaznamenalo obrovský krok kupředu. Vypadá to tak, že vývojáři chtějí v rámci webbrowseru vyčlenit více místa pro prohlížení samotného obsahu (že by zase inspirace u Chromu) a proto přistoupili k následujícímu opatření. Položky – řádek s URL, záložky a historie budou skryté dokud je nebudete potřebovat k práci.

V nové aplikaci nebude k dispozici standardní možnost „Zpět“. Tuto funkci bude suplovat fyzické tlačítko na mobilu. Nová verze Firefoxu nebude tolik žravá na paměť a tak start webového prohlížeče bude zase o něco rychlejší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *