TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Zakladatel a generální ředitel největší technologické firmy světa Steve Jobs právě dnes ve své zprávě oznámil, že opouští křeslo výkonného ředitele (CEO).

Dosavadní šéf Applu Steve Jobs.

Dosavadní šéf Applu Steve Jobs.

Za vším stojí jeho dlouholeté zdravotní problémy. V posledních letech totiž onemocněl rakovinou slinivky, ze které se však nakonec zdárně vyléčil, ale některé problémy spojené s tímto onemocněním nadále přetrvávají. Tělo Steve Jobse trpí nedostatkem důležitých bílkovin. V únoru se dokonce objevila zpráva pocházející z bulvárních plátků, která tvrdila, že řediteli Applu zbývá pouze měsíc života.

Steva Jobse vystřídá na pozici generálního ředitele jeho dlouholetý kolega Tim Cook, který již Jobse v době jeho nepřítomnosti suploval. Jobs zaslal svým spolupracovníkům dopis na rozloučenou, ve kterém si přál zůstat zaměstnancem Applu a předsedou správní rady. Jde spíše o čestnou funkci, která nemá téměř žádný vliv na fungování společnosti.

Hodnota akcií Applu po této zprávě spadla o 7%. Po pár hodinách se ztráta „vyrovnala“ na pět procent.

Na oficiálních stránkách technologického giganta se objevil nový management Applu. Vidíme, že Tim Cook se stal CEO (generálním ředitelem) s okamžitou platností.

6. října 2011 kolem osmé hodiny SEČ se internetem začala šířit smutná zpráva o smrti Steva Jobse.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *