TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Začal nový měsíc a Google přichází s další verzí svého internetového prohlížeče Google Chrome. Tentokrát se jedná o jubilejní – desátou verzi, které vývojáři nadělili nejenom změny kosmetického charakteru, ale také několik zásadních funkčních novinek, které může využít v praxi i běžný uživatel.

První změna se týká celkové rychlosti prohlížeče. Při používání JavaScriptu u internetových stránek a aplikací by mělo být načítání rychlejší až o 65%. Nejzásadnější novinkou v nové verzi Chromu je beze sporu nastavení. Nové možnosti nastavení byly maximálně zjednodušeny. Google Chrome nyní disponuje vyhledávacím polem, do kterého zkrátka napíšete co chcete změnit a ihned se vám zobrazí veškeré nalezené výsledky.

Od desáté verze budete také moci bez problémů přenášet hesla a různá nastavení mezi jednotlivými počítači. Na každém počítači lze synchronizaci aktivovat prostřednictvím položky v nastavení „Osobní údaje“. Tam si také můžete zvolit, co všechno se má synchronizovat.

Chrome 10 má obsahovat také vlastní Flash přehrávač. Hlavní výhodou vlastního-vestavěného prohlížeče Flash je, že pokud vám havaruje nějaké video nebo animace, kterou právě přehráváte, nemusíte se obávat pádu celého prohlížeče, jako tomu bylo doposud, ale „spadne“ pouze vlákno, na kterém Flash běží. Zabudovaný Flash má také výhodu co se týče bezpečnosti prohlížeče.

Další novinkou je podpora grafických čipů při hardwarové akceleraci videa, která byla dříve obstarávána jenom procesorem. Tuto výhodu mimo jiné jistě ocení majitelé chytrých mobilních telefonů, do kterých se nyní začínají montovat relativně slušné grafické čipy, a přehrávání videí nebude už pouze záležitostí procesoru, ale svou část si odbude také grafika.

Google Chrome 10 můžete stahovat z oficiální stránky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *