TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Google právě dnes přispěchal na internet s novou verzí svého prohlížeče. Jedná se o již jedenáctou v pořadí. Google slíbil, že každé tři měsíce bude vydávat kulaté verze Chromu. To sice prozatím dodržuje, ale ne v každé verzi můžeme čekat několik převratných novinek.

Největší inovací v Chromu 11 je zcela určitě možnost překládat slova a věty v Google Transtale za pomoci našeho hlasu prostřednictvím připojeného mikrofonu. Tuto funkci si můžete vyzkoušet v Google překladači. Zvolte si překlad z angličtiny do češtiny a klepněte na malý symbol mikrofonu v pravém dolním rohu v rámci textového pole. Klikněte na mluvit a můžete začít chrlit anglické věty a slova do mikrofonu. V pravé části obrazovky se zrovna objeví překlad. Zatím je tato funkce možná pouze u překladu z angličtiny.

V Chromu 11 bylo opraveno několik desítek chyb. Další novinkou je GPU akcelerace 3D transformací CSS, což má posloužit k tomu, že graficky náročné stránky nebudou velkou měrou vytěžovat procesor. Google Chrome 11 jede na novém enginu V8.

Uživatelé, jenž upozorní Google na bezpečnostní chyby v rámci prohlížeče, jsou motivování finanční částkou. Google u jedenácté verze svého prohlížeče vyplatil za nalezené chyby 269 tisíc českých korun.

Google Chrome 11 v češtině můžete stahovat zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *