TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Předevčírem jsme informovali o připravovaných hrách pro sociální síť Google Plus. Včera, 13. srpna, se koncept stal skutečností a uživatelům „Pluska“ se zobrazila v horní nabídce základních možností nová položka – Hry. Prozatím je jich v nabídce „pouze“ šestnáct, ale postupně budou přibývat další a další.

Google+ v tomto směru zaostával za konkurentem Facebookem, který získal mnoho fanoušků právě kvůli hrám a mnohé z nich to stále nutí se vracet a starat se například o svá pole v rámci farmářské simulace FarmVille. Na druhé straně břehu se objevují názory, že Google+ právě kvůli absenci různých her je o mnoho lepší než Facebook. Skeptici argumentují, že hry jenom spamují zdi a nejsou ničím přínosem. Na zdi vašeho profilu na Google + se objeví pouze to, co sami schválíte v rámci dané hry.

Nyní bych vás rád v krátkosti seznámil s vybranými gameskami, které je možné hrát na nové sociální síti Google Plus :

Angry Birds

Kdo by neznal finské zlobivé ptáky, kteří si získali nesmírnou popularitu především díky mobilnímu operačnímu systému Android od Googlu. Před nějakým časem se objevila také internetová verze a posléze byla k dispozici i nativní aplikace pro Windows. Ve stručnosti – vaším úkolem je pomocí praku vystřelovat ptáky a těmi likvidovat prasata, která jsou schovaná za různými překážkami.

Diamond Dash

Herní pecka, prostě klasika – známe ji pod anglickým slovíčkem jewels, chcete-li diamanty. Vzniká mnoho alternativ této gamesky pro nejrůznější operační systémy. Musí se dotýkat alespoň tři diamanty a ty pak kliknutím myší jednoduše odstraníte a za ně dostanete určité body. Postupně se probojováváte do dalších kol, které jsou čím dál více obtížnější.

Bejeweled Blitz

Opět alternativa diamantů, kde je vaším úkolem vytvořit řadu o třech a více kusech pomocí posouvání diamantů vždy pouze o jedno pole.

Zynga Poker

Klasický poker není třeba vysvětlovat. Stejné zpracování je integrováno také v rámci Facebooku. Je zde několik možností hry – Tables a Tournaments. Mód Tables má jednu výhodu, a sice, že pokud vsadíte určitou sumu a posléze odejdete ze hry, vy o vsazenou částku nepřijdete.

Edgeworld

Real-time strategická hra z budoucnosti. V mnohém připomíná počítačovou sci-fi sérii StarCraft. Pakliže neznáte StarCraft, jednu z největších strategických pecek, rád vám Edgeworld ve stručnosti představím. Ocitáte se někde na Marsu, kde máte základnu a odtud budou probíhat veškeré vojenské operace. Stavíte obranné věže a budovy, ze kterých následně cvičíte jednotky pro boj s nepřáteli. Nejprve si však musíte natěžit suroviny, kterými financujete nákupy ať už mariňáků nebo obrněných transportérů.

Dragon Age Legends

Opět tu máme strategii, tentokrát však jde o tahavou, která do jisté míry může zase připomínat Heroes of Might and Magic. Máte vlastní hrad, ve kterém stavíte budovy ekonomického či vojenského rázu. Postupně se probojováváte mapou skrze nejrůznější nepřátele počínaje lesními trolly konče dravými medvědy. Ovládáte hrdinu, kterého používáte v boji a za získané body při vítězství jej vylepšujete, resp. jeho body – útok, brnění, schopnosti kouzlit, apod.

Crime City

Tato hříčka z kriminálního prostředí existuje také na Facebooku. Pokud ji znáte, mnoho nového ve variantě pro Google Plus nenajdete. V Crime City vystupujete jako zloděj, vrah a vyděrač. Přepadáváte obchody, lidi, projíždějící auta, benzinové pumpy za účelem výdělku. Zisk je většinou ve formě peněz a nebo nějaké „věci“ jako například zbraň či kreditní karta, která se pak dá určitým způsobem využít. Za ukořistěné peníze můžete stavět vlastní podniky, které generují za určitý reálný časový úsek (třeba pět minut) určitou hotovost.

Dragons of Atlantis

Standardní strategie, kterou jsem však detailně nezkoumal. Mýtický svět, ve kterém se objevuje magie a nadpřirozené schopnosti. Máte vlastní hrad, kde stavíte hospodářské (farmy, pily), civilní (obytné budovy) a vojenské budovy (kasárny). Následně se se svým hrdinou vydáváte do boje o další území.

Jak jste si určitě všimli, většina her je totožná s těmi na Facebooku, případně mají hodně společného s verzemi pro Android. Je to zapříčiněno především tím, že všechny tyto tři subjekty (Android, Facebook, Google Plus) mají společného dodavatele her, kterým není  nikdo jiný než Zynga Inc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *