TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Vypadá to na pokoření jednoho z milníků celosvětového Internetu. V současné době funguje vyhledávání (nejenom) na Googlu následujícím způsobem – napíšete dotaz a zobrazí se výpis s odkazy na internetové stránky, které mají poskytnout odpověď na vámi zadaný dotaz. V následujících několika měsících budou programátoři do vyhledávače  integrovat nové prvky, aby mohl poskytovat odpovědi samotný Google.

V praxi tedy člověk za počítačem naťuká do vyhledávače konkrétní otázku (např. největší řeka světa) a Google namísto výpisu deseti modrých odkazů, které vedou na webové stránky třetích stran, rovnou zobrazí odpověď (Amazonka), jež bude umístěna ve vrchní části Googlu.

Tato nová metoda se nazývá sémantické vyhledávání. A gró spočívá v tom, že jinak tupý server inteligentně pochopí otázku a z databáze na ní vybere správnou odpověď. Teď když položíte dotaz skládající se z několika klíčových slov, Google na základě různých algoritmů určí, která stránka se těmto slovům blíží nejvíce a tu umístí na první místo v následném výpisu odpovědí na dotaz.

Sémantické vyhledávání bude založena na databázi odpovědí, která v dnešní době čítá okolo 200 miliónů záznamů. Sémantické vyhledávání v jisté míře funguje již dnes. Lze to třeba využít v případě, kdy potřebujete provést základní matematickou operaci. Jen zkuste do Googlu zadat dotaz 100+100 . Rovnou se objeví výsledek sčítání.

Člověk zasvěcený do této problematiky se nechal slyšet, že zavedení nové metody ovlivní 10-20% všech výsledků vyhledávání. Googlu tímto záměrem nejde o nic jiného, než o to, aby udržel návštěvníka na svých stránkách delší dobu, a tím pádem získal více peněz z umístěné kontextové reklamy (Google Adsense).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *