TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Microsoft před pár dny vypustil na internet ke stažení druhou vývojářskou verzi svého internetového prohlížeče Internet Explorer 10. Navazuje tak na dobu asi před třemi měsíci, kdy vydal první Preview IE 10.

Jedná se o verzi, která není vhodná pro běžné použití a slouží především webovým vývojářům, kteří tuto verzi podrobují různým testům a zkouškám. Nicméně si ji můžete stáhnout z oficiálních stránek (zde).

Microsoft se nyní snaží předběhnout dobu a co nejrychleji vydat další verzi svého webového prohlížeče, protože procentuální zastoupení Internetu Exploreru na celosvětovém trhu neustále klesá. Tlačí se mu na paty populární Google Chrome 12, který se drží se svými 20% na druhém místě. Firefox 5.0 zabírá třetí příčku a drží 13% podíl.

Zatím víme, že desátá verze Internetu Exploreru přinese pohodlnější surfování po internetu bez nutnosti instalaci přídavných pluginů (doplňků) a také je slíbeno lepší zabezpečení a ochrana před potencionálními útočníky. Kromě toho s sebou přinese několik nových technologií.

Internet Explorer 10 ve finální verzi bude představen, stejně jako Windows 8, někdy v dubnu roku 2012. Třetí Preview IE 10 vyjde za tři měsíce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *