TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Pokud se někoho zeptáte na zásadní novinky, které přišly s vydáním internetového prohlížeče Internet Explorer 9, nejčastěji se dozvíte, že je rychlejší, svižnější a nabízí přepracovanější uživatelské prostředí. To může vyvolat mezi odborníky spory. Jedna věc je však jistá a prověřena testy, jedná se o spotřebu elektrické energie.

Na blogu IE 9 se objevilo několik testů, které měří spotřebu energie na pěti nejznámějších prohlížečích pro Windows. Jedná se o nejnovější verze následujících webbrowserů – Internet Explorer, Chrome, Opera, Firefox a Safari.

Prohlížeče jsou testovány v několika situacích : když je zobrazena prázdná stránka a informační portál, dále se spotřeba měřila při spuštění 3D objektů, v jednom je situováno akvárium s rybičkami, na druhém se zase zobrazí sluneční soustava s planetami.

Celkový výsledek testů může někoho překvapit, na plné čáře totiž zvítěžil Internet Explorer 9 od Microsoftu, díky kterému tak při běhu notebooku na baterku můžete ušetřit i několik minut, které se vždycky hodí. Rozdíly spotřeby mezi prohlížeči jsou relativně vysoké, překračují totiž často hranici 10 wattů.

Spotřeba prohlížečů při zobrazení prázdné stránky.

Spotřeba prohlížečů při zobrazení prázdné stránky.

Nejlepší výdrž u notebooku s akumulátorem 56Wh zaznamenal IE 9, druhý pořadí je podle grafu Firefox 4, za ním následuje Chrome 10, kde rozdíl výdrže činí přes tři čtvrtě hodiny, což už je vysoké číslo. Poté následuje Safari a na posledním místě se umístila Opera, která zaznamenala výdrž o hodinu a dvě minuty kratší, než je tomu u IE 9.

Výdrž baterie při surfování u jednotlivých prohlížečů.

Výdrž baterie při surfování u jednotlivých prohlížečů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *