TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Dnes se na internetu objevila zajímavá zpráva, která jistě těší vývojáře internetového prohlížeče IE, který pochází z dílny Microsoftu. V pondělí, tedy v den uvolnění finální verze zmíněného prohlížeče, si jej stáhlo na 2,35 milionu uživatelů po celém světě. Zkušební verze zaznamenaly za dobu, kdy byly vystavené ke stažení na internertu, celkově asi 40 milionů stažení.

Ve světě prohlížečů se však nejedná o rekordní číslo. Pro srovnání, Operu 11 si v den uvolnění stáhlo asi 7 milionů uživatelů. Absolutní jedničkou v tomto směru je však finální verze Firefoxu 3, která zaznamenala v prvních 24 hodinách osm milionů stažení. Toto číslo bylo dokonce zařazeno i do Guinnessovy knihy rekordů.

Na trhu se očekává, že internetový prohlížeč od Microsoftu si většina lidí stahuje pomocí služby Windows Update, kde se ještě doposud nejnovější verze IE ke stažení nenachází. Takže jakmile bude Internet Explorer 9 vypuštěn všem ke stažení prostřednictvím aktualizační služby, čísla jednoznačně porostou.

Jaké novinky nejnovější verze prohlížeče od Microsoftu přinesla, si můžete ve zkratce přečíst v příspěvku, který byl publikován na webu v úterý.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *