TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Již několik týdnů se na internetu objevují spekulace na téma iPad Mini. Právě dnes obdrželo několik renomovaných zahraničních médií pozvánku na konferenci Applu, která se bude konat v úterý, 23. října, v 19.00 SEČ. Skalní fandové se nemusí vůbec bát, samozřejmě budou moci online sledovat český přepis z nadcházející akce. Právě na ní bude odhaleno několik jablečných produktů – iPad Mini a podle posledních informací také 13 palcový MacBook s Retina displejem, nový iMac a nová verze oblíbeného minipočítače Mac Mini.

iPad Mini, jehož ceny budou začínat na šesti tisících korunách, bude disponovat 7,85″ úhlopříčkou displeje (poměr stran 4:3) a jako hardwarový základ budou použity komponenty totožné s předchozí generací dospělého iPadu 2. Kromě jiného dostane do výbavy také nový konektor Lightning (pochopitelně již nyní existují nejrůznější redukce pro připojení iPadů nové generace k počítači prostřednictvím kabelů kompatibilních s původním portem).

Steve Jobs za svého života odmítal vyrábět a prodávat menší variantu iPadu s tímto odůvodněním: „Jsou příliš velké, aby byly přenositelné jako smartphone, ale příliš malé, aby poskytovaly dobrý obrazový zážitek“. Nicméně vedení se změnilo a akcionáři touží po stále větším zisku (Apple mimo jiné začal vyplácet dividendy – za Jobsovy éry nevídaná věc, vydělané peníze raději shromažďoval pro příležitostné investice nebo reinvestoval do výzkumu a vývoje nových produktů).

Apple tímto krokem samozřejmě reaguje na stále větší poptávku po malých tabletech. V současné době se na trhu prodává několik sedmi palcových tabletů – mezi nimi zcela jistě vévodí Asus Nexus 7 s vždy aktuální verzí Androidu a vedle toho se objevil zástupce od Amazonu – Kindle Fire. Zákazníci si je oblíbili ze dvou prostých důvodů – relativně nízká cena a vyšší mobilita.

iPad Mini se bude podle informací z německých zdrojů vyskytovat v následujících variantách (barevné provedení – černá a stříbrná) a bude k sehnání za následující ceny:

iPad Mini, 8 GB, Wi-Fi 249 Eur 6 200 CZK
iPad Mini, 8 GB, 3G+Wi-Fi 349 Eur 8 700 CZK
iPad Mini, 16 GB, Wi-Fi 349 Eur 8 700 CZK
iPad Mini, 16 GB, 3G+Wi-Fi 449 Eur 11 200 CZK
iPad Mini, 32 GB, Wi-Fi 449 Eur 11 200 CZK
iPad Mini, 32 GB, 3G+Wi-Fi 549 Eur 13 700 CZK
iPad Mini, 64 GB, Wi-Fi 549 Eur 13 700 CZK
iPad Mini, 64 GB, 3G+Wi-Fi 649 Eur 16 200 CZK
Asus Nexus 7, 16GB, Wi-Fi 240 Eur 6 000 CZK

One Response to iPad Mini bude představen 23. října

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *