TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Apple právě dnes na konferenci v kalifornském San Jose představil své stěžejní produkty. Konkrétně mezi nimi byly – 13-ti palcový jablečný notebook MacBook Pro vybavený Retina displejem, minipočítač Mac Mini, velký iMac a čtvrtá generace dospělého tabletu iPad a světlo světa spatřil také v posledních dnes hojně skloňovaný menší a levnější bráška velkého iPadu – iPad Mini.

Na začátku zhruba hodinové konference se ujal slova Tim Cook, který tradičně přednesl několik marketingových čísel. V sobotu a neděli, po uvedení iPhonu 5 na trh, se ho prodalo 5 miliónů kusů, což je nejvíce ze všech doposud uvedených generací Apple smartphonu.  Po uplynutí doby jednoho měsíce, kdy byl iOS 6 oficiálně uvolněn, tuto novou verzi systému používá 200 miliónů zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku. AppStore obsahuje 750 000 aplikací, přičemž více než třetina je dostupná také pro iPad. Applem doposud vyplatil na provizích autorům aplikací 6,5 mld. USD.

Nyní se ve stručnosti podíváme na představené produkty:

Třinácti-palcový MacBook Pro s Retina displejem, s rozlišením 2560 × 1600 pixelů, bude vážit 1,7 kg a chlubí se profilem tenkým 19 mm. S nízkou tloušťkou souvisí absence mechaniky. Co se hardwarové výbavy týče: procesor z nejnovější architektury Intel Ivy Bridge Core i5 nebo i7 + integrovaná grafická karta Intel HD Graphics;  8 GB RAM a rychlé SSD jednotky o maximální velikosti až 768 GB. Cena za nejnižší model (základní Core i5; 8 GB RAM; 128 GB SSD) bude 1699 USD.

Koncept stolního počítače s minimálními rozměry Apple nazval Mac Mini. Osmá generace zaznamenala značná vylepšení hlavně v hardwarové konfiguraci (podobně jako předchozí MacBook Pro): Intel Core i5 nebo Intel Core i7; až 16GB RAM; klasický  mechanický disk o max. kapacitě 1TB nebo svižné SSD do velikosti 256 GB. Ve výbavě nebudou chybět nejnovější USB 3.0, čtečka SD karet a audio-vizuální HDMI. Cena bude startovat na šesti stech dolarech (cca. 11,5 tisíc korun).

4. generace dospělého iPadu přináší dvojnásobně vyšší výkon v porovnání s třetí generací velkého iPadu, podporu LTE, vylepšenou kameru a nový konektor Lightning. iPad Mini nakonec nabídne displej s úhlopříčkou 7,9 palců, profil tlustý 7,9 mm a váhu 0,31 kg. iPad Mini se začne prodávat 2. listopadu, překvapivě i rovnou na území České republiky, a to v nejnižší 16 GB verzi za cenu 329 USD (zhruba 6300,-Kč) v rámci Spojených států amerických. Cena je nakonec ještě přívětivější než naznačovaly některé spekulace z minulého týdne. Nicméně na tuzemském trhu nás 16GB iPad Mini vyjde na 8,5 tisíce, což je v porovnání se sedmi-palcovým referenčním tabletem Asus Nexus 7 o dva a půl tisíce více.

All-in-one počítač iMac (komponenty počítače integrovány přímo v monitoru) se bude prodávat ve dvou variantách dle úhlopříčky displeje – 21,5″ nebo 27″. Menší verze nabídne čtyřjádrový procesor Core i5 na frekvenci 2,7 GHz, 8 GB RAM, grafickou kartu GeForce GT 640M a klasické mechanické diskové pole o kapacitě 1 TB. Dražší a větší varianta pak disponuje procesorem s taktem o 200 MHz vyšším, 8 GB RAM, GeForce GTX 660M a 1 TB HDD. První z uvedených variant se začne prodávat v listopadu za 1299 amerických dolarů, druhá pak v prosinci za 1799 USD.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *