TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Určitě jste někdy zatoužili stáhnout oblíbený videoklip z populárního Youtube.com na pevný disk počítače, případně na flash-disk a dívat se něj i když jste zrovna off-line, tedy mimo dostupnost internetu. A právě proto v dnešním tipu přinášíme užitečnou aplikaci, která právě toto umí – uložit video i s hudebním doprovodem ve formátu například .avi do počítače.

Program jménem aTube Catcher je k dispozici zdarma ke stažení (instalační balíček zabírá zhruba 13,5MB místa na pevném disku) a pro některé čtenáře může být velkým plusem česká lokalizace – jazyk lze vybrat v nabídce při instalaci, později ho však lze změnit v nastavení programu.

atube-catcherUživatelské rozhraní a ovládaní je velmi příjemné. Intuice každého z nás tuší (nebo ví), k čemu dané kolonky a tlačítka slouží. Nyní se konečně pustíme do stažení prvního klipu z videoportálu Youtube.com. V první řadě si v internetovém prohlížeči zobrazíme video, které bychom rádi stáhli do počítače.

Do prvního řádku s názvem URL zadáme internetovou adresu, na které se video nachází (vzor : http://www.youtube.com/watch?v=UrIiLvg58SY). Pokračujeme kolonkou Uložit do, do jakého adresáře chceme video stáhnout. Poslední volbou je formát – na výběr máme několik typů počínaje standardním .avi až po ne příliš typické formáty se speciálním rozlišení obrazu například pro iPody. Operaci uložení videa spustíme pomocí tlačítka Stáhnout.

V případě, že chcete z daného videa uložit do počítače pouze zvuk, respektive hudbu, zvolte u volby Výchozí profil formát mp3, který umožní úsporně zaznamenat z videa pouze muziku a vy tak získáte několik málo megabajtů kapacity na disku k dobru díky absenci objemného videa.

aTube Catcher v praxi možno shlédnout na videu zde (doporučuji přehrávat v režimu fullscreen – celá obrazovka a v rozlišení HD – 720p):

3 Responses to Jak stahovat videa z Youtube? – snadno a zdarma pomocí aTube Catcher (video)

 • Jesus říká:

  Dobry den, chtel bych vedet jak se da konvertovat you tube videa na MP3 a jiné. Dekuji Vam predem za pochopeni a preji hezky den!

  • admin říká:

   Dobrý den,
   tuto funkci má v sobě zabudovanou přímo aTube Catcher. Formáty staženého videa (písničky) měníte v položce „Výchozí profil“.

 • Eči říká:

  jaký formát videa je únosný kvalitou, ale nenákladným na místo?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *