TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Před několika dny se na internetu objevily spekulace, že telekomunikační program Skype je na prodej. Údajně o něj měli zájem největší hráči na internetovém trhu, tedy Facebook a Google. Nakonec jej však žádná z těchto společností nekoupila.

Uživatelské prostředí páté verze Skypu

Takhle vypadá komunikátor Skype.

Skype podle dostupných informací odkoupil právě dnes softwarový gigant Microsoft za částku 8,5 miliard amerických dolarů, což je v přepočtu na české koruny asi 144 miliard. Většina analytiků se shoduje, že zmíněná suma je vysoce přemrštěná.

Vraťme se do historie. Klient umožňující volání pomocí internetu s názvem Skype vytvořili v roce 2002 dva estonští vývojáři, kteří ve stejném roce získali významou investice pro další rozvoj od jisté finanční skupiny. V roce 2005 přechází Skype pod křídla aukčního portálu eBay za cenu 2,6 miliard amerických dolarů. eBay se však v roce 2007 rozhodne prodat dvou třetinový podíl zahraničním investičním skupinám za 1,6 miliardy USD.

Pro shrnutí. Před čtyřmi lety byl 70% podíl ve Skypu prodán za sumu 1,6 mld. USD, tím pádem celá společnost v této době musela mít tržní hodnotu 2,3 miliard dolarů. Nyní jsme zpět v roce 2011 a Skype byl prodán za neuvěřitelných osm a půl miliardy a to ještě před nějakým časem měl Skype co dělat sám se sebou, aby vůbec vygeneroval zisk a neocitl se na konci kvartálu v červených číslech.

Na internetových fórech se objevují spekulace, že Microsoft ukončí multiplatformní vývoj, tedy přestane vyvíjet aplikaci pro alternativní operační systémy – Linux a Mac OS. Podle názoru odborníků však toto nepřipadá v úvahu.

Microsoft již jeden program z řady tzv. kecálků provozuje. Jedná se o Windows Live Messenger, přes který můžete rovněž uskutečňovat video hovory. Necháme se překvapit, jak se Skypem Microsoft naloží a zda ho implementuje do prostředí nových Windows, či do svého stávajícího messengeru.

2 Responses to Kdo je vlastníkem Skypu? Nově softwarový obr Microsoft

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *