TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Už je to pár dní, co je na světě další upgrade softwaru pro smartphone LG Optimus One. Pro upřesnění je třeba zmínit, že se nejedná o aktualizace operačního systému Android, ale pouze o (bezvýznamné) povýšení firmwaru od výrobce telefonu LG. Verze systému zůstává stejné, stále jde o 2.3.3 Gingerbread, jež vyšel v průběhu letošních velkých prázdnin.

Co se novinek týče, asi pocítíte zklamání, stejně jako já. Viditelnou změnu nehledejte v rychlosti, ani v přidaných funkcích nebo nových integrovaných aplikacích, nýbrž v designu, resp. v jedné části. Inovaci totiž zaznamenaly ikonky v notifikační liště. Funkčně zůstali naprosto stejné, pouze jejich uspořádání se změnilo. Jak? – na to se můžete podívat na obrázku níže :

To je skutečně jediná viditelná změna, kterou s příchodem nové verze firmwaru od LG lze spatřit. Ptáte se tedy, proč vlastně vyšla nějaká nová verze? Odpověď je velmi jednoduchá.

Kvůli bezpečnostním záplatám. Zkrátka smartphony se dostávají do oka hackerů kvůli neustále se zvyšujícímu počtu prodaných kusů (pro pár chytrých telefonů před několika lety se nevyplatilo psát viry, nyní už je situace jiná) a výrobci se všemožně brání jakémukoliv napadení, a tak odstraňují díry v bezpečnosti systému, aby to neměli potencionální útočníci jednoduché.

Provést upgrade můžete standardně pomocí nástroje od LG, který lze stáhnout pod tímto odkazem. Pokud jste nikdy před tím ještě upgrade neprováděli, tak v nainstalované aplikace klepněte na Instalovat USB driver, následně vyberte váš model (LG OO) P500. Po minutě se nainstaluje ovladač a může proběhnout synchronizace telefonu s počítačem. Nyní už stačí zvolit Spustit_aktualizaci a po pár minutách je telefon s verzí V20h připraven k použití.

3 Responses to LG Optimus One – upgrade na V20h

 • Tomáš říká:

  Pokial sa nemýlim, ten screenshot tej lišty potrebuje root. Snažím sa totiž rootnuť môj OO s verziou práve V20H ale stále mi to nejde. Poprosil by som preto o link na návod (eng,sk,cz). Za odpoveď dopredu ďaujem.

  • admin říká:

   Zdravím, ROOT na mém telefonu (ze kterého pochází výše umístěný screenshot) proveden není. Osobně jsem se na nejnovější verzi (V20h) firmwaru snažil povolit superuživatelská práva, ale bez sebemenšího úspěchu. Prozatím to vypadá tak, že žádná funkční metoda neexistuje. Pokud se mýlím, prosím opravte mě.

   • zana říká:

    Ahojte, stále neznáte postup jak na root při V20H? Pokud ano, prosím, poradte, jak na to… Díky za odpověď.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *