TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

LibreOffice vychází z bezplatného kancelářského balíku OpenOffice.org, který v současné době vlastní společnost Oracle. Spory mezi autory a společností Oracle vyvrcholily tím, že část komunity jednoduše odešla a založila společnost The Document Foundation, která vytvořila vlastní verzi programu s názvem LibreOffice.

Nyní přichází autoři LibreOffice s první verzí svého projektu, která však nese číslovku 3.3, vývojáři tedy pokračují ve značení jako tomu bylo u OpenOffice.org. LibreOffice můžete stáhnout z oficiálních stránek. Můžete se těšit na nějaké novinky a řadu oprav.

Kancelářský balík se skládá z Writeru (textový editor), Calc (tabulkový editor), Impress (tvorba prezentací), Math (matematika), Base (správa a tvorba databází) a také je tvořen aplikací Draw (grafika).

LibreOffice 3.3 Impress (tvorba prezentací)

LibreOffice Impress 3.3 (tvorba prezentací)

Aplikace Draw umí pracovat s SVG soubory, dále pomůže s vytvářením úvodní stránky. Lepší orientaci napomůže přehlednější navigační panel se záložkami, také je zde možnost obarvit buňky v Calcu, tedy tabulkovém editoru. Nově je k dispozici větší podpora „cizích“ formátů, například MS Office (OpenXML formáty), podpora VBA maker, import dokumentů z MS Works a Lotus Word. U tvůrce prezentací zase potěší větší panel s možnostmi pro prezentujícího, lepší struktura snímků. Zbytek funkcí je téměř totožných jak je známe z OpenOffice.org.

Bude zajímavé sledovat, jak si povedou na trhu téměř dva stejné kancelářské balíky. Zda lidé zůstanou u OpenOffice.org, nebo přejdou na nový LibreOffice. LibreOffice podporuje češtinu a disponuje také kontrolou českého pravopisu.

LibreOffice 3.3 Calc (tabulkový editor)

LibreOffice 3.3 Calc (tabulkový editor)

One Response to LibreOffice 3.3 – kancelářský balík zdarma

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *