TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Před dvěma dny jsme Vás informovali o jedné z největších investicí softwarového giganta Microsoftu. 10. května totiž oficiálně potvrdil odkup Skypu za neuvěřitelnou sumu, jež činí 8,5 mld. amerických dolarů. Skype je aplikace, která umožňuje svým uživatelům mezi sebou provádět bezplatné videohovory. Mimo to je možné také volat na pevné linky a mobilní telefony, to už je však zpoplatněno určitou částkou. Skype má v současné době zhruba 663 miliónů uživatelů.

Šéfově společností Microsoft a Skype si podávají ruce na znamení dobrého obchodu.

Šéfově společností Microsoft a Skype si podávají ruce na znamení dobrého obchodu. (Jak pro koho...)

Je zřejmé, že Microsoft příliš na internetovém trhu neboduje, nemá více méně s čím. Internetový trh nemůže ovládnout pouze pomocí produktů jako je Windows či Office, jako za starých časů. Většinu trhu si přivlastnili významné společnosti Google a Facebook. Sama online divize Microsoftu mluví za vše. V minulém roce totiž prodělala více než 2,5 miliardy dolarů.

Dokonce, poprvné za dvacet let předběhl technologický gigant Apple ve čtvtletním zisku Microsoft. Je to dáno především tím, že klesly prodeje počítačů a více se prodávají mobilní zařízení jako je smartphone a tablet, kterým se stoprocentním přesvědčení dominuje Apple.

Svět vstoupil do další fáze, do éry mobilních zařízení, což tedy v praxi znamená, že kdo vlastní mobilní telefon, může se stát zajímavým pro společnosti pohybující se v této oblasti. Microsoft má na tomto trhu taky určité procenta, avšak není to žádné výrazné číslo. Windows Phone 7, který je instalován do tzv. chytrých telefonů, zaujímá na celosvětovém trhu podíl 7%. Pro srovnání Android má 29%, Apple iOS 27% a populární mobilní systém zejména v Americe – BlackBerry – má na trhu 25%.

Microsoft má evidentní zájem o zvýšení podílu na trhu mobilních zařízení. Chce k tomu využít služeb Skypu, který je nejenom v České republice velmi populární. Není přesně jasné, jak toho chce docílit. Každopádně může Skype zabudovat do nového operačního systému a pravděpodobně jej implementuje do mobilního systému Windows Phone 7.

Před nějakým časem také Microsoft uzavřel dohodu s finským výrobcem telefonů Nokií, která říká, že v průběhu několika málo let začně Nokia na své telefony instalovat výhradně mobilní operační systém od Microsoftu a současný Symbian tak půjde ke dnu.

Vypadá to, že Microsoft to opravdu s trhem se smartphony a dalšími mobilními zařízení myslí skutečně vážně. Důkazem toho jsou zmíněné body a za vše mluví také velké transakce provedené za poslední měsíce.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *