TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Microsoft dnes uspořádal v kalifornském San Franciscu tiskovou konferenci, která novinářům odhalila podrobnosti o nové verzi kancelářského balíku Microsoft Office 2013. Nadcházející Office budou pochopitelně úzce spolupracovat s funkcionality v rámci připravovaných Windows 8 a všechno se nově točí okolo cloudu a Internetu. Podívejte se spolu se mnou na stručný přehled novinek.

Microsoft Office 2013 a tabulkový procesor Excel

Microsoft Office 2013 a tabulkový procesor Excel

Cloudové uložiště SkyDrive, jež má hrát významnou roli v nových Windows 8. Prostřednictvím něho budeme moci synchronizovat uživatelské soubory a systémová nastavení napříč různými počítači, ke kterým se přihlásíme prostřednictvím Windows Live účtu. Office 2013 umožní ukládat dokumenty do SkyDrive (samozřejmě i lokálně na pevný disk) a bude možné si je zobrazit i na mobilním OS Windows Phone 8, kde očekáváme speciální edici Office 2013 jako základní softwarovou výbavu každého telefonu s tímto microsoftím systémem.

Určitě už jste slyšeli o speciální edici Office 2013 RT, která bude určená právě pro Windows 8 RT, jež je koncipován pro použití na tabletech. Celý design nástupce Office 2010 se ubírá k Metru a prvky tohoto tabletového rozhraní jsou v Office 2013 znát už na první pohled. Na níže uvedené fotografii můžete vidět otevřenou nabídku Soubor (File).

Téměř celá tiskovka byla zaměřena na tabletovou podobu Office 2013 a v sále byly přihlížejícím ukazovány nejrůznější dotyková gesta a vychytávky s tím spojené. Nechyběla ani demonstrace ručně napsaných poznámek v aplikaci OneNote.

Snaha Microsoftu sloučit desktopová/tabletová Windows 8 s těmi mobilními je nám jasná také z Office 2013 ( z prvků, které známe právě z mobilních verzí OS). Opět bude možné se přímo v aplikaci přihlásit prostřednictvím Live účtu a sdílet dokumenty mezi mobilem, tabletem a PC za pomoci SkyDrive. Nicméně přímo v nabídce je k dispozici tlačítko Sdílet (Share), takto snadno můžete vytvořený dokument poslat svému kamarádovi třeba na jeho Windows Live Messenger.

Microsoft za velký balík peněz  před nějakým časem koupil oblíbený Skype. Přímo z adresáře poštovního klienta Outlook budete moci volat svým přátelům. V rámci firemního Share Point nabízí přímou komunikaci mezi pracovníky (koupě sociální sítě Yammer) nebo video-konference.

Office 2013 ke stažení

Microsoft se stejně jako v případě Windows 8 rozhodl jít cestou vydávání testovacích verzí i u Office a pro všechny zájemce uvolnil bezplatně ke stažení hned tři edice Microsoft Office 2013 (které budou nejspíš i ve finále). Liší se pochopitelně v obsažených aplikacích a také v rozšířených funkcích (viz. screenshot níže).

  • For Home (pro domácnosti) – Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Access a Publisher
  • For Small Business (pro menší firmy) – Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Access, Publisher a Lync
  • For Enterprise (pro podniky) – Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Access, Publisher a Lync

Microsoft Office 2013 bude výhradně určen pro Windows 7 a Windows 8. Microsoft opět zvolil politiku, kdy jasně dává najevo, že staré systémy nehodlá podporovat do nekonečna, a nepřímo tím vyjadřuje, ať uživatelé přejdou na aktuální verzi OS.

Microsoft Office 2013 stahujte zde. Všechny edice jsou k dispozici v angličtině a španělštině, a to ve 32-bitové i 64-bitové verzi. Před stažením se musíte přihlásit ke svému Live účtu. Do počítače se vám stáhne miniaturní aplikace, která po otevření začne stahovat a připravovat Office 2013 k prvotnímu startu.

2 Responses to Microsoft Office 2013: zkušební Customer Preview ke stažení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *