TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Minulý týden v pátek došlo k uvolnění nové verze operačního systému Windows 8 na celosvětový trh. Microsoft má pochopitelně velký zájem dostat značku Windows do povědomí všech a vytvořit další ekosystém tak, aby každý jedinec disponoval technologickými hračkami vybavenými Windows (Phone) 8. V pátek byly na konferenci v New Yorku představeny desktopové Osmičky, ořezané Windows RT pro úspornou platformu ARM (např. jimi je vybaven tablet Microsoft Surface) a dnes přišel na řadu mobilní operační systém – Windows Phone 8.

První informace o nových funkcích a možností Windows Phone 8 se začaly objevovat již v červenci. Díky nim jsme se dozvěděli, že mobilní Osmičky budou podporovat 3 a více jádrové procesory, přídavné paměťové karty, bezdrátovou technologii NFC a z vestavěných aplikací to budou internetový prohlížeč Internet Explorer 10 a populární klient pro bezplatné telefonování po internetu Skype, který bude v systému integrován a „stále online“ (pokud vám někdo zavolá, hovor se bude tvářit jako zcela běžný).

Začátkem září pak následovala konference Nokie, kde byly představeny nové vlajkové lodě Nokia Lumia 920 a Nokia Lumia 820. Microsoft s Nokií před nějakým časem uzavřel významnou dohodu, a díky tomu na zářijové konferenci Nokie zaznělo několik novinek týkající se právě nových Windows Phone 8, kterými nové Nokie Lumie budou disponovat. Inovované prostředí systému nám dovolí si změnit velikost živých dlaždic (které zobrazují aktuální informace, např. počet přijatých SMS zpráv, venkovní teplotu, hodnoty akcií a měn atd.).

Systém bude v základu umožňovat pořízení screenshotu (dvojstisk tlačítek – „Home“ a odemykacího tlačítka) a všechno se bude točit kolem cloudového úložiště SkyDrive, kde se nám budou automaticky nahrávat pořízené fotografie a videa a nově v plné kvalitě (nedochází tedy ke kompresi, jak jsme zvyklí z nejrůznějších internetových služeb a úložišť). Každý uživatel dostane 7 GB volného prostoru na SkyDrivu.

Na dnešní tiskovce v San Franciscu jsme se tedy žádnou větší zajímavost nedozvěděli. Jednou z novinek, která ale souvisí s již zmíněným, na nových telefonech s Windows Phone 8 budete moci ovlivnit složení „widgetů“ na uzamčené obrazovce. Můžete si tak na ni umístit živé dlaždice představující nejrůznější aplikace – počasí, hodiny, kurzy měn, maily, apod.

Sledovací aplikace Data Sense má na starosti hlídání přenesených dat. K základním funkcím patří nastavení limitu přenesených dat a komprimace často navštěvovaných internetových stránek. Mimo jiné bude skenovat okolní Wi-Fi sítě a uživateli oznámí, zda je některá z nalezených volně dostupná.

People Hub (Lidé) agreguje informace o vašich známých z nejrůznějších zdrojů (sociální sítě, kontaktní adresář, aj.) do jednoho (velkého) kontaktu. Novinkou jsou „Místnosti“, které umožňují vybraným lidem společně komunikovat a sdílet soubory a dokumenty.

Poslední funkcionalitou je Kid’s Corner, což by se dalo přirovnat k dětskému účtu s omezenými právy (např. zákaz spouštět určité aplikace nebo přistupovat k vybraným datům).

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *