TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Právě dnes Microsoft oznámil, že v příštím týdnu opraví celkem 22 chyb ve svých produktech prostřednictvím aktualizační služby Microsoft Update nebo bude možné aktualizace stáhnout skrze oficiální stránky Microsoftu jako instalační balíčky.

Softwarový gigant vydá v útery aktualizace, které budou opravovat bezpečnostní chyby v operačním systému Windows, internetovém prohlížeči Internet Explorer, síťovém protokolu SMB, MP3 kodecích, kancelářském balíku Office a dalších produktech.

Microsoft přijde celkem s třinácti aktualizacemi. Devět z nich jsou označeny za kritické, z nichž pět je určeno pro Windows 7. Další kritická chyba je v kodeku pro přehrávání multimédií a je možné ji využít ke vzdálenému spuštění nebezpečného kódu, který by mohl vést až k ovládnutí počítače hackerem. Kód se nyní může nainstalovat jedině v případě, že uživatel spustí speciálně upravený MP3 soubor. Téměř stejná chyba, která by mohla vést až k převzetí kontroly nad počítačem, je obsažena také ve video-editoru Movie Maker.

Srpnový balíček oprav je totožný s tím červencovým. Oba měsíce jich přinesly 22. Jen v červenci Microsoft vypustil do světa čtyři aktualizace, zatímco v úterý (9. srpna) přijde se třinácti aktualizacemi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *