TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Microsoft odhalil na tiskové konferenci podrobnosti o připravovaném tabletu, jež ponese název Surface. Jedná se o hybridní tablet, ke kterému lze připojit do dokovacího konektoru klasickou klávesnici nebo klávesnici reagující na tlak, a tím pádem získáte z funkčně omezeného tabletu „plnohodnotný“ notebook s předinstalovanými Windows 8.

Microsoft se vydáním vlastního tabletu snaží ukázat, že desktopové Aero a tabletové rozhraní Metro, které mimo jiné tlačí proti všem oprávněným kritikám i na desktop, spolu mohou fungovat vedle sebe. Pokud budete ležet v posteli a číst si knihu (což se ale dělá na zařízení primárně k tomuto účelu vyrobeném – Amazon Kindle Touch) nebo sledovat archiv České televize spokojíte se s ovládáním prsty, naopak pokud budete chtít pracovat s tabulkami v Microsoft Office Excel určitě sáhnete po hardwarové klávesnici a myši.

K samotné deseti-palcové placce můžete připojit klávesnici ve dvou podobách. Tzv. Touch Cover měří na výšku pouhé tři milimetry a je postaven na technologii snímání tlaku. Druhý typ klávesnice – Type Cover (pět milimetrů) už má klasické vystouplé klávesy, čili se jedná o naprosto běžnou klávesnici.

Na zádech samotného tabletu je integrován stojánek, díky němuž odpadá používání Smart Coveru na bázi magnetu, jež je známý z jablečného iPadu.

Tablet Microsoft Surface se bude prodávat ve dvou variantách. Jeden poběží na platformě ARM spolu s Windows 8 RT a zde se cena bude pohybovat kolem 12 tisíc (tedy suma, za kterou pořídíte nejnižší verzi iPadu).

Surface bude k dispozici také s „dospělou“ platformou Ivy Bridge s aktuální grafickou kartou Intel HD 4000. Softwarovým základem bude nejvyšší edice Windows 8 Pro. U této varianty budete nuceni sáhnout hlouběji do kapsy, nejnižší verze vás přijde na 16 tisíc korun (za tuto cenu však dostanete výhodné dvě v jednom – notebook i tablet).

Microsoft Surface se objeví na trhu letos na podzim, stejně jako nová verze operačního systému Windows 8.

3 Responses to Microsoft Surface – tablet postavený na Windows 8 přímo od softwarového giganta

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *