TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Po několika měsíčních spekulací je to tady. Služba MusicJet, která uzavřela smlouvu s několika významnými vydavatelstvími umožní českým uživatelům poslouchat jeden a půl milionu nejrůznějších skladeb od všemožných interpretů.
MusicJet nabízí celkem tři tarify :

 • MusicJet Raz-Dva (zdarma) – první z nich určitě potěší každého, kdo si chce službu pouze vyzkoušet a rozhoduje se, zda-li ji vůbec využije, resp. jestli mu bude stačit aktuální počet písniček v hudební sbírce. Nicméně existuje výrazné omezení v podobě reklam, které se můžou vyskytnout v průběhu přehrávání skladeb.
 • Music Jet Start (75,- Kč/měsíc) – absense sponzorských odkazů a reklam
 • MusicJet Naplno (149,- Kč/měsíc) – nejvyšší možný tarif, který samozřejmě neobsahuje otravé audio-reklamy v průběhu přehrávání. Tento balíček také jako jediný podporuje mobilní aplikace pro operační systémy Android, Symbian a Windows Phone (iPhone brzy přibude).

Jak to vlastně funguje, za co platím? Je to velmi jednoduché. Pakliže si zvolíte kterýkoliv tarif, budete mít za určitý poplatek, resp. zdarma k dispozici celou hudební sbírku čítající 1,5 miliónu skladeb. Tím se MusicJet liší od konkurenčního iTunes, kde platíte za každé jedno stažené album či písničku. Písničky pouze streamujete. Funguje to tedy na bázi Youtube, kdy přehrávaný obsah nemusíte stáhnout do počítače. Pro poslouchání muziky je tedy nezbytné připojení k internetu. Výjimku tvoří tarif MusicJet Naplno, při kterém není vyžadováno připojení k síti a skladby si tak můžete přehrávat i v době, kdy nebudete mít v dosahu internet.

A teď pěkně od začátku – aneb první kroky v MusicJet

Přejdeme na webovou stránku MusicJet.cz. Na úvodní stránce klikneme na Stahuj MusicJet  a objeví se základní informace o službě a ve spodní části obrazovky jsou k vidění jednotlivé tarify, o nichž jsem se zmínil v úvodu.

Služba MusicJet nabízí tři tarify - bezplatný, 75,-Kč/měsíc a 149,-Kč/měsíc.

Služba MusicJet nabízí tři tarify - bezplatný, 75,-Kč/měsíc a 149,-Kč/měsíc.

Na vámi vybraný balíček klikněte pomocí tlačítka Objednej. Nyní přecházíme k registračnímu formuláři, který vyžaduje několik standardních údajů o vaší osobě. Uživatelské jméno, heslo, e-mail, pohlaví, identifikační SMS klíč a PSČ (není nutné vyplňovat). Zašlete tedy SMS zprávu v hodnotě tří korun s uvedeným textem (MJ) na uvedené telefonní číslo (9001103). Obratem vám dorazí SMSka s osmimístným kódem, který vložíte do zmíněné kolonky.

Jednoduchý registrační formulář na MusicJet.cz.

Jednoduchý registrační formulář na MusicJet.cz.

Nyní se zobrazí možnost stáhnout aplikaci MusicJet pro operační systém Windows (podporované jsou XP-éčka, Visty a Sedmičky). Klikneme na Instalovat MusicJet a v rámci internetového prohlížeče proběhne do několika sekund stažení a následné nainstalování softwaru pro správu hudby MusicJet.

Po zdárné instalaci se aplikace automaticky spustí a zobrazí se přihlašovací okno (v případě, že se nespustí, udělejte tak v nabídce Start). Zde zadejte uživatelské jméno a přezdívku a zobrazí se okno se samotnou aplikací.

Přihlašovací okno v rámci aplikace MusicJet.

Přihlašovací okno v rámci aplikace MusicJet.

V případě úspěšného přihlášení jsme se konečně dostali do jádra samotné aplikace. V pravém horním rohu lze vyhledávat muziku dle názvu písničky či jména interpreta. Existuje možnost vytvářet playlisty s oblíbenou muzikou, a to velmi jednoduše, stačí určitou skladbu přesunout do konkrétního playlistu, který se nachází v levém postranním sloupci.

MusicJet jako aplikace pro Windows.

MusicJet jako aplikace pro Windows.

Poklikáním na písničku ji spustíme a v dolní části obrazovky vidíme několik základních tlačítek, jež jsou známé z běžných hudebních přehrávačů v rámci Windows. Spustit, pozastavit písničku. Posouvat mezi skladbami v rámci albu či playlistu. Dále můžeme upravovat hladinu hlasitosti či volit náhodné přehrávání nebo opakování právě přehrávané skladby.

Jen na dokreslení představy – takto vypadá aplikace pro mobilní operační systém Android, kterou lze stáhnout po zadání adresy m.musicjet.cz do prohlížeče v telefonu.

Aplikace MusicJet pro telefony s Androidem. Využívat ji jako přehrávač však můžete až s nejdražším tarifem.

Aplikace MusicJet pro telefony s Androidem. Využívat ji jako přehrávač však můžete až s nejdražším tarifem.

6 Responses to MusicJet – česká hudební databáze

 • :-) říká:

  Pozor, jsou to podvodníci – nelze se zaregistrovat zdarma, musíte poslat placenou SMS. A jejich email uvedený v kontaktech „The email account that you tried to reach does not exist.“

  • admin říká:

   Dobrý den, děkuji za podnět. Pakliže jste si však přečetl celý článek (tedy včetně „první kroky“), je zde zmíněna informace o nezbytnosti zaslat SMSku na určité telefonní číslo (a jak je známo, SMS zprávy jsou většinou placené). A pokud to berete takhle – co jsou v dnešní době tři koruny? Za podvodné jednání bych označil, kdyby zmíněná SMSka stála kupříkladu padesát korun.

 • lubos říká:

  i tak maji ze zakona napsat, kolik sms bude stat a kdo tuto sluzbu poskytuje. Je sice hezke, ze vam napisou odeslete sms, ale jak uzivatel pozna, kolik stoji?

  • admin říká:

   Nyní už jsou ze zákona povinné údaje (cena a provozovatel) uvedené pod registračním formulářem. Předtím byly tyto informace k nalezení v rámci tarifů (pokud se nepletu…zcela určitě cena SMSky uvedena byla).

   Služby se v žádném případě nechci zastávat. Má mouchy (nikdo a nic není dokonalé). Já osobně si však cením iniciativy české firmy, která do tohoto projektu šla a nabízí něco nového (i když i-legalne.cz už tu bylo…) pro uživatele, jenž lpí na morálních zásadách a nepoužívají služby typu ulož.to.

 • kacka říká:

  Nechala jsem si aktivovat lepší účet a nic….nevěřím té aktivaci, jen to stojí prachy

  • admin říká:

   Zdravím, z vašeho popisu skutečně nedokážu vydedukovat, co se přesně přihodilo. Nejsem totiž jasnovidec. Nicméně upozorňuji, že to nejsou žádní podvodníci. Je to renomovaná firma, o čemž svědčí úzká spolupráce s českým vyhledávacím portálem Seznam.cz. Nevím, co jste od pořízení placeného tarifu čekala, co se vám vyplnilo a co je uvedeno v popisu (podmínkách) konkrétního tarifu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *