TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Nejpoužívanějším internetovým prohlížečem v Evropě už není Internet Explorer od Microsoftu, nýbrž Firefox od Mozilly. Podle internetové analytické skupiny StatCounter přesáhl podíl Firefoxu 39%, druhou příčku drží Internet Explorer s 35% a na třetí pozici se nachází rychle posilující Google Chrome.

Za zmínku stojí jiště Google Chrome a jeho podíl na trhu v průběhu celého roku 2010. Ten měl v Evropě na začátku ledna zhruba pěti procentní podíl a během celého roku zaznamenal obrovský narůst a konec roku zakončil patnácti procentní podílem. Za fenomenálním úspěchem stojí vysoká oblíbenost uživatelů, kteří na něm cení jednoduchost a hlavně rychlost. Google se snaží svůj prohlížeč všemožně propagovat, například v České republice běží reklamní spot, což není v našich končinách obvyklé. Dále samozřejmě k propagaci využívá svůj videoportál Youtube a nejrozšířenější kontextovou reklamu na světě AdSense.

Další dva významní hráči na poli internetových prohlížečů svůj podíl prakticky nemění. Opera startovala na začátku ledna s podílem 4,4% a ke konci roku její podíl dosahoval 4,3%. Prohlížeč od Applu Safari během roku vyrostl ze 3,4% na 4,6%.

Podíl internetových prohlížečů v Evropě během roku 2010

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *