TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Není nad lepší marketing a zastírací manévr než se kterým přišel v těchto dnech Microsoft. V příspěvku na blogu o Windows 8 upozornil na skutečnost, že nové počítače osazené svižnými SSD disky s nainstalovanými Windows 8, které mají namísto zastaralého BIOSu novější standard pro komunikaci mezi operačním systémem a hardwarem UEFI, startují velmi rychle a není tudíž možné se klasickou cestou dostat do SETUPu (UEFI).

Na úvod je nutné zmínit, že nejnovější počítače s Windows 8 a UEFI budou mít zabudované tzv. Boot Menu, které obsahuje nespočet možností, začínaje funkcí Refresh a Reset přes rychlou možnost bootovat z flashky či jiného kapacitního úložiště až po přístup do samotného UEFI (analogie BIOSu).

A právě do tohoto prostředí se na nových počítačích stisknutím klávesy DEL/F2/F8 nedostanete, protože Windows 8 v ideálním případě nastartují za sedm vteřin. Z toho dvě sekundy jsou určeny právě na zavádění a kontrolu hardwaru, zbytek je pak určen na načtení samotného operačního systému. Musíme brát v potaz, že klávesnice nefunguje okamžitě po stisknutí tlačítka napájení a proto je téměř nemožné se touto cestou do Boot Menu dostat.

Microsoft tuto situaci vyřešil následujícím způsobem. Pokud na počítači nebude možné načíst operační systém, tak se po restartu automaticky spustí Boot Menu. Boot Menu se dá spustit také přímo z prostředí Windows 8.

Microsoft touto reklamou na svůj nejnovější produkt zastínil několik souvislostí. Stejně jako v případě Windows 8, tak i při startu Windows 7 lze docílit času deseti vteřin. Pochopitelně stejnou cestou. Stačí mít svižný SSD disk a dostatečné množství operační paměti (RAM). Na to není třeba kupovat nový počítač s Windows 8, čehož se Microsoft svou zajímavou marketingovou koncepcí snaží docílit.

Osobně by mě potěšilo spíše odstranění Metra z desktopu, které se pro používání klávesnice a myši skutečně nehodí. Pak by byla má práce s novými Windows 8 efektivnější, a tím bych ušetřil podstatně více času (v porovnání s tím, že ušetřím pár zanedbatelných vteřin při startu počítače).

3 Responses to Největší problém Windows 8 – rychlý start

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *