TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Zhruba před měsícem si odbyl svoji premiéru první netbook s předinstalovaným cloudovým operačním systémem Google Chrome OS, který se začal prodávat v USA a o týden později byl vyslán na trh do některých evropských zemí. Česká republika mezi nimi samozřejmě není.

Chromebook vyrábí dva světoví výrobci počítačů – Acer a Samsung. První dvanácti-palcový model od Samsungu, který se prodává ve Španělsku, Holandsku, VB, Francii, Německu a Itálii za cenu devět a půl tisíce korun je vybaven procesorem Intel Atom N570, pamětí 2GB, integrovanou grafikou a SSD diskem o velikosti 16GB. Za model vybavený 3G sítí si připlatíte zhruba patnáct stovek.

První model Chromebooku od Samsungu, který vydrží pracovat na baterii až osm a půl hodiny.

První model Chromebooku od Samsungu, který vydrží pracovat na baterii až osm a půl hodiny.

Nyní vyplouvají na povrch informace týkající se další řady Chromebooků, která má přijít na trh v průběhu čtvrtého čtvrtletí roku 2011. Podle jistých zdrojů má vstoupit mezi dva již „zajeté“ výrobce Chromebooků třetí, a sice Asus, který představí vlastní model. Chromebooky se dočkají nových blíže nespecifikovaných procesorů, ale nejspíš půjde o Intel Core Duo, který je mnohokrát výkonnější než dosud montovaný Intel Atom.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *