TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Celý minulý i část tohoto týdne se spekulovalo, co představí šéf Facebooku za novinku na dnešní konferenci. V tuto chvíli to ví celý svět. CEO Facebooku Mark Zuckerberg přišel s možností provádět audio-video hovory prostřednictvím komunikační služby Skype v rámci populární sociální sítě.

Mimo tuto hlavní novinu přišel také se statistikou, která říká, že každým dnem se na Facebooku objeví čtyři miliardy nových informací.

Nyní se vraťme k nové komunikační službě. Symbol kamery se zobrazil v rámci chatu u každého z vašich přátel, kteří jsou právě online. Pokud chcete učinit první zkušební hovor, klikněte na zmíněnou ikonku kamery a zobrazí se ke stažení plugin (doplněk prohlížeče), jehož instalace je nutná k provozování hovorů s přáteli. Mně osobně celý proces zprovozňování nové služby zabral asi půl minuty čistého času.

Na otázku, zda je možné provozovat skupinové videohovory, odvětil Zuckerberg, že prozatím to možné není. Ale podle jeho vyjádření je to hudba blízké budoucnosti.

Na druhou stranu je tu společnost skype, v jejíž čele sedí čerstvě jmenovaný ředitel Tony Bates. Tvrdí, že spolupráce je výhodná pro obě strany. Facebook získal novou funkci, kterou většina uživatelů ocení a nemusí zapínat další aplikace pro uskutečňování hovorů a Facebook se tak stane více používáným a populárním než doposud a lidé na něm budou trávit zase o pár minut denně více.

Skype podle jeho šéfa zase získá řady nových uživatelů a na Facebooku bude propagovat své placené balíčky na telefonování na „běžná“ telefonní čísla, tzn. na mobily a pevné linky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *