TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Pokud vlastníte notebook MacBook Pro s grafikou kartou od NVidie z roku 2010, přečtěte si následující text, pakliže se chystáte provést upgrade na novou verzi operačního systému Mac OS X Lion.

Při přechodu z verze Snow Leopad na Lion mnoho uživatelů MacBooku Pro zaznamenalo následující problém. Jednoduše řečeno systém po instalaci zamrzne a není možné s ním nadále pracovat. Tím pádem je MacBook Pro nepoužitelný. Chyba se vyskytuje ve chvíli, kdy chcete počítač probudit z režimu spánku a nic se neděje a k vidění je pouze černá obrazovka. Na vině jsou špatné řadice grafické karty NVIDIA GT 330M.

Tým vývojářů z NVidie již tento problém zkoumá. Prozatím však doporučují v případě, že byl systém na novou verzi již povýšen, provést downgrade na předchozí verzi systému, tedy na Snow Leopard.

Pro ty z vás, jenž se v počítačové problematice vyznají lépe, je k dispozici na zahraničních portálech několik rad, jak tento problém řešit bez zmíněného downgradu. Jeden z tipů – pomocí utility gfxCardStatus zakázat grafickou kartu NVidia a používat pouze integrovaný grafický čip od Intelu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *