TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Microsoft téměř před půl rokem na konferenci v Londýně s velkým nadšením představoval inovovaný operační systém pro chytré mobilní telefony – Windows Phone 7. Šéf společnosti Steve Ballmer představoval tento systém jako revoluční novinku, která bude konkurovat operačnímu systému, na kterém je provozován iPhone. Po nějaké době se však zjistilo, že o produkty s nainstalovaným Windows Mobile 7 není takový zájem, jak bylo předvídáno.

Podle šéfa LG byla velká očekávání, ale výsledný zájem o mobilní telefony s WP7 ze strany koncových uživatelů nebyl nakonec tak velký. Šéf LG také dodal, že největší problém nového systému pro mobily je paradoxně právě v jeho jednoduchosti, což byla vlastnost, kterou šéf Microsoftu ještě před nedávnem vyzdvihoval jako největší klad.

Předchozí operační systémy Windows Mobile 6.0 a 6.5 byly určeny spíše pro manažery a právě ti využívaly mnoho funkcí, které předchozí verze systému obsahovaly. Jelikož nejnovější Windows Phone 7 řadou funkcní nedisponuje, museli uživatelé přejít v rámci inovace na konkureční řešení.

Podle slov ředitele LG však může ještě stále nastat boom a o Windows Mobile 7 bude mít zájem řada uživatelů, kteří naopak jednoduchost vyhledávají. Dodal také, že je však třeba ukázat veškeré přednosti, které nejnovější systém nabízí.

Windows Phone 7 nainstalovaný na modelu od Samsungu

Windows Phone 7 nainstalovaný na modelu od Samsungu

Nové uživatelské prostředí je viditelné ihned po spuštění přístroje. Na úvodní straně narazíte na šest tzv. živých panelů, které zobrazují aktuální informace z vámi nastavených zdrojů, dříve po spuštění byly k vidění klasické ikonky, tak jak je známe z počitačových Windows.

Prostřednictví živých panelů můžete spustit prohlížeč obrázků, přehrávač hudby, můžete přistupovat do záložky s hrami, dále stahovat nové aplikace. Příkladem živého panelu je také obrazovka s populárními kamarády. U živého panelu s kontakem se vám zobrazí telefonní číslo, e-mail, ale také nejnovější příspěvky z různých sociálních sítí.

Operační systém také obsahuje internetový prohlížeč Internet Explorer a poštovního klienta Microsoft Outlook.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *