TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Nová verze kancelářského balíku Microsoft Office 2013 se bude distribuovat mezi koncové zákazníky dvěma způsoby. Microsoft propaguje především jednoroční předplatné Office 365. V případě, že po tomto distribučním kanálu sáhnou domácnosti, získají například 60 minut bezplatného volání do všech sítí prostřednictvím Skypu a navýšení kapacity úložiště Skydrive ale především všechny známé desktopové aplikace Word, Excel, PowerPoint, Outlook apod. pro 5 počítačů, a to vždy jejich nejnovější verze.

Jedná se o model typické americké rodiny, pro kterou je předplatné Office 365 Home Premium šité na míru. Pokud se však podíváme na české domácnosti, asi bude předplatné za těchto podmínek postrádat smysl. Proto pochopitelně v nabídce zůstane obyčejná licence Office pro jeden počítač/ jednoho uživatele.

Microsoft Office 2013 - textový editor Word

Microsoft Office 2013 - textový editor Word

Nově však nebude možné takto zakoupenou licenci přenášet mezi počítači. Z krabicové verze Office se jednoduše řečeno stane OEM s patřičnými smluvními podmínkami, které mimo jiné říkají, že licence bude pevně spjatá se základní deskou počítače. (Kromě základní desky lze ostatní komponenty bez potíží měnit a Office zůstanou stále řádně aktivované.)

Nabízí se analogie s OEM verzí operačního systému Windows. Pokud zakoupenou OEM licenci Windows nainstalujete a aktivujete na konkrétním počítači, okamžitě se software s tímto PC sváže, resp. s jeho základní deskou. Podle licenční smlouvy není možné systém odinstalovat a poté jej nahrát na jiný stroj.

Nejednoho uživatele při čtení těchto řádků napadne myšlenka, co když základní deska shoří a bude nucen koupit novou. V takovýchto případech lze OEM licenci Windows aktivovat telefonicky. Pokud tato aktivační metoda selže, je nutné se obrátit na oficiální podporu Microsoftu – ve většině případů daná pobočka zákazníkovi vyhoví. Podobně to tedy bude fungovat i v případě kancelářského balíku Office.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *