TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Uplynul přesně jeden měsíc od doby, kdy se na MSDN objevila česká verze kancelářského balíčku Microsoft Office 2013. Ode dneška jej mohou zakoupit naprosto všichni zájemci, česká verze se konečně dostala do maloobchodního prodeje. Microsoft protěžuje zejména předplatné. Jedná se o novou formu distribuce, kdy po určitou dobu od zaplacení budete moci Office používat a budete mít nárok na jeho nejnovější verzi, jakmile období (většinou jednoleté) neprodloužíte, přestanou fungovat veškeré aplikace a jejich doplňkové služby.

Tato snaha má Redmondu samozřejmě přinést větší zisky do kapsy. (Zejména) Firemní uživatelé totiž nevyžadují neustále nové produkty, protože nepotřebují novinky (např. prostředí určené pro dotykové ovládače) nebo inovované funkce. Kancelářským pracovníkům ve většině případů stačí základní funkce textového editoru a tabulkového procesoru, což splňuje již deset let starý Office 2003, tak nač neustále přecházet na nové verze Office.

Tímto předplatným na standardní dobu jednoho roku se to Microsoft snaží změnit a přinutit nové firemní zákazníky na zcela novou formu distribuce – pravidelně se opakující platbu. Přestože největší zisky Office divize tvoří společnosti, předplatné bude určeno také pro domácnosti. Podívejte se do tabulky vytvořené eshopem Alza.cz na aplikace a služby obsažené v rámci jednotlivých předplatných. Tyto produkty má Alza od 27. února v nabídce:

Předplatné Office 365  budou potenciální zájemci moci zakoupit jak v klasické formě krabice s přibalenými DVD, tak ve zcela elektronické distribuci, kdy si desktopové aplikace (Word, Excel, PowerPoint, Outlook apod.) stáhnou ze serverů Microsoftu. Zajímavé ale je, že cena, ačkoliv náklady na tyto dva způsoby distribuce jsou podstatně odlišné, zůstává stejná.

Pro studenty je jistě lákavá nabídka Office 365 University za cenu 1999,-Kč včetně daně na dobu 4 roků. Zde je ale nutné prokázat, že jste skutečně zrovna studujete a to pomocí ISIC karty.

Nakonec uveřejním maloobchodní ceny pro koncového zákazníka:

  • Microsoft Office 365 pro domácnosti na 1 rok (5 počítačů) – 2499,-Kč
  • Microsoft Office 365 pro vysokoškoláky na 4 roky (2 počítače) – 1999,-Kč
  • Microsoft Office 2013 pro domácnosti (1 počítače) – 3499,-Kč
  • Microsoft Office 2013 pro podnikatele (1 počítač) – 6799,-Kč
  • Microsoft Office 2013 pro profesionály (1 počítač) – 13999,-Kč

S uvedením Office 2013 na trh je dostupná ještě jedna novinka. Uživatelé si mohou zakoupit samostatně jednotlivé aplikace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *