TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Společnost Opera Software jde s vývojem svého internetového prohlížeče stále kupředu. Nyní pro nedočkavé fanoušky uvolnila ke stažení alpha verzi Opery 11.10.

Právě dnes byla uvolněna testovací verze Opery 11.10, která nese kódové označení Build 2005 a je nazývána „Barracuda“. Největší změna, kterou tato verze Opery přináší, je upgrade hlavního jádra z verze 2.7.62 na 2.8.99 a s tím také souvisí zavedení nového písma WOFF, které by se mělo stát celosvětovým standardem a měly by ho podporovat v blízké době všechny internetové prohlížeče.

Kromě toho byly provedeny určité zásahy v jádře prohlížeče, aby nadcházející verze Opery mohly být více kompatibilní s ostatními webbrowsery. Pro uživatele MACů bylo vylepšeno grafické prostředí, aby prohlížeč více zapadal do designového konceptu operačního systému, na kterém tyto počítače běží. Dále bude možné v prohlížeči zakázat cookies již ve výchozím nastavení.

Upozorňujeme, že se zatím jedná o testovací verzi a proto v žádném případě nedoporučujeme alphu nasadit do běžného provozu. Kdy vyjde finální verze nevíme, jelikož datum vydání Opera Software nezveřejnila. Opera 11.10 – Barracuda alpha – ke stažení pro Windows zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *