TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Pokud Vás trápí svědomí, zda je všechno z pohledu zákonů v naprostém pořádku a máte obavy z toho, zda vlastníte právoplatně nabytou licenci operačního systému Windows a tím pádem se nedopouštíte trestně právního jednání. Máme  pro vás jednoduchý trik, jak si ověřit legálnost licence Windows 7.

Určitě jste slyšeli o organizace jménem BSA a Proti-pirátské organizaci, která ve zprávách zpravidla televize Nova šíří osvětu na téma pirátství a dopouštění se tak nelegálních praktik, které jsou neslučitelné s normami České republiky. Ano, do jisté míry mají pravdu – bezplatné užívání softwaru, který je jinak zpoplatněn, je samozřejmě trestné (pokud byste někdo někdy četl licenční smlouvu u instalovaného programu, tak mi jednoznačně dáte za pravdu).

Poslední veřejný případ, který si pamatuji, pochází ze začátku letošního roku, kdy byl odsouzen šestnáctiletý mladík z Liberce za provozování webové stránky, kde nabízel bezplatné shlédnutí filmů. Proti-pirátská unie vyčíslila způsobenou škodu na 138 miliónů českých korun. Kolem této sumy panovala spousta magie a nikdo přesně nevěděl, jak k tomu proti-piráti došli. Proti této kauze razantním způsobem vystoupila také Pirátská strana působící na území České republiky, která přišla se stanoviskem, že videa nebyla uložena na serveru v mladíkově vlastnictví, čili je vlastně nevinný…

Nicméně vraťme se k meritu věci. Pokud používáte neoriginální kopii systému Windows, dopouštíte se trestného činu krádeže, za který hrozí pokuta či podmínka.

Pokud si koupíte nový počítač či notebook od renomovaného výrobce (bez ohledu na obchod) jako je Asus, Acer, HP, Dell, Toshiba, a spousty dalších, nemusíte mít strach, určitě bude vybaven legálním operačním systémem z dílny Microsoftu. Tyto velké značky mívají s Microsoftem uzavřeny dohody o (výhodné) spolupráci a nemůžou si dovolit je porušovat.

Pakliže ale počítač kupujete od místního živnostníka, který si přivydělává prodejem hotových sestav, může na něj nahrát nelegální operační systém Windows (pokud sáhne po freewarovém Linuxu – nic se neděje), aby ušetřil náklady. Mnohdy ale do konečné ceny připočítá licenci Windows, a přitom použije nelegální kopii, která ho samozřejmě nestojí jedinou korunu, čímž v konečném důsledku klame zákazníka a sám tak porušuje zákony ČR a ještě šíří nelegální software.

Takže jak si tedy zkontrolovat, zda mám legální operační systém a jsem právně bezúhonný? Velice jednoduše, přejděte na stránku legalniwindows.cz, kde klikněte na možnost „Mám legální software“ a zvolte „Ověřit pravost systému Windows“ (jak jste si všimli, pravost lze ověřit také u kancelářského balíku Office). Objeví se stránka Microsoftu, kde (nejspíš) budete vyzváni ke stažení nástroje, který po instalaci ověří, zda vlastníte legální kopii systému Windows 7 (Vista či XP).

2 Responses to Ověření pravosti Windows 7 – jak na to?

 • Moje říká:

  Hezky clanek, jen se dopustil jistych nepresnosti Treba mne napada, ze Linux neni Freeware … take mam potrebu polemizovat, kdo ze to vlastne koho vice okrada, zda uzivatele nelegalnich kopii Microsoft, ci Microsoft uzivatele zakoupenych licenci … ap. ted se mi ukazal po kliknuti na link od Vas tento text: ‚Vítá vás systém Windows
  Protože systém Windows nainstalovaný ve vašem počítači je originální, můžete začít využívat výhod zabezpečení, spolehlivosti a ochrany, které poskytuje.‘
  Musim se smat … z mnoha duvodu, mezi jednim je i ta, mam ja opr. legalni okna ? :)) Hezky den a vice nestranych infos -_+

 • Michal říká:

  … přejděte na stránku legalniwindows.cz …
  nic take tam nieje!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *