TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Jak jsme již několikrát zmínili, včera začala konference Microsoft Worldwide Partner Conference, která je určena obchodním partnerům softwarového giganta. Úvodem se ujal slova výkonný ředitel společnosti Steve Ballmer.

Steve Ballmer - CEO (výkonný ředitel) Microsoftu

Steve Ballmer - CEO (výkonný ředitel) Microsoftu

Poté vystoupil na jevišti John Roskill, jenž mluvil o obchodních záležitostech, respektive o nových partnerech Microsoftu, kterých je v současné době celkově asi 12 tisíc. Dále zmínil, že 95% příjmů firmy pochází právě od parnerů.

Pak přišel na řadu opět Ballmer. Ze začátku byl neformální a přítomným řekl, že na konferenci se každoročně těšívá. Od partnerů prý pochází 100% příjmů Microsoftu, upravil tak slova Johna Roskilla. Chválil výbornou spolupráci mezi obchodními partnery a samotným Microsoftem a jejich zájem o cloud služby.

Zmínil také letošní ročník soutěže pro studenty Imagine Cup. Na konferenci spustil video, kde byly k vidění nejzajímavější projekty.

Mluvil také o vyhledávači Bing. O tento projekt se prý partneři zajímají nejméně, ale Steve Ballmer prohlásil, že v nadcházejícím období pro partnery chystá více obchodních příležitostí v souvislosti s Bingem. Podíl vyhledavače na trhu se v letošním roce zvýšil o 3% a integrace Bingu do Yahoo přináší další možnosti inovací. Například zmínil novinku v rámci Bing Map, že namísto „pouhého“ vyhledávaní restaurace, bude možné si rovnou objednat rezervaci.

V tomto roce bylo prodáno 100 miliónů licencí kancelářského balíku Office. Byznysová-online verze kancelářské sady s názvem Office 365 má prý pro příští rok velký potenciál na trhu, jelikož má podle Ballmera konkurenční výhody a poslední dobou jsou stále více a více populární cloudové služby v rámci velkých podniků, kde se snaží šetřit za potřebná datová úložiště (servery).

Téma akvizice komunikační služby Skype vyvolává u CEO Microsoftu Steva Ballmera doslova euforii. Aplikaci Skype vidí jako úžasný nástroj, který může existovat jako doplněk již zavedené služby Lync, která slouží ke komunikaci ve firemním prostředí v rámci sady Office 2010 Professional.

Neopomněl ani zábavní divizi koncernu Microsoft. Prohlásil, že Kinnect je nejrychleji se prodávajícím zařízení spotřební elektroniky v historii. Budou se prý nadále věnovat rozvoji zařízení Xbox Experience, které umožňuje ovládaní hlasem.

Mluvil také o plánech do budoucnosti s mobilním operačním systémem Windows Phone 7. V únoru letošního roku došlo k uzavření dohody mezi Microsoftem a Nokií. Ballmer naznačil, že telefony Nokia budou skvělou platformou pro instalaci operačního systému od Microsoftu. Nová verze Windows Phone 7 Mango má 500 nových funkcí.

Ke konci Ballmer představil Tammy Rellera, vedoucího marketingu Windows, se kterým diskutoval na téma Windows 8. Dále rozebírali Windows 7, který roste třikrát rychleji než Windows XP. Reller ukázal video Windows 8, které jsme však už mohli spatřit na konferenci D9 v červnu.

Na samotném konci projevu Steve Ballmer prohlásil, že Microsoft je firmou „all in“ (všeho).

Zdroj : NEOWIN.NET

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *