TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Mnoho kluků se chtělo stát v období raného dětství pilotem velkých dopravních letounů. Po pár letech však přišlo vystřízlivění a nepříjemná facka od kruté reality. Samotné pilotování není náplní dnešní hry, jak by se po první větě mohlo zdát, ale tato činnost s ní úzce souvisí. Na vás čeká jiný úkol – s poza manažerského křesla budete řídit vlastní letiště.

Onlinovek, které k hraní vyžadují pouze internetový prohlížeč, je na internetu nepřeberné množství. Většinou však dominují strategicko-vojenské gamesky. Jednu z nich jsme si před nějakým časem představili, konkrétně mám na mysli Ikariam. Nicméně Skyrama vybočuje z řady a dala by se označit za netradiční, jelikož nic podobného na českém trhu doposud nebylo.

Jak jsem již naznačil výše. Úkol hry je prostý, jste šéfem letiště, které máte spravovat a vylepšovat jej k obrazu svému. Samozřejmě velký důraz je kladen na ekonomickou stránku hry, kdy za každou vykonanou službu získáte určitou finanční odměnu. Vydělané peníze následně zpátky investujete do letiště – kupujete nové terminály, přistávací plochy, servisní stanice, apod.

Před každou onlinovkou je nutné provést registraci. Výjimku netvoří ani Skyrama, takže na webových stránkách v dolní části obrazovky, klikněte na položku Bezplatná registrace. Do zobrazené karty vyplňte základní údaje – přezdívku, email, heslo, datum narození a zemi. Musíte akceptovat pravidla hry, jinak nebude možné dokončit registraci pomocí tlačítka Registrace.

Po relativně dlouhém načítaní, se konečně dostáváme do samotné hry. Pakliže jste nováčci, objeví se sympatická průvodkyně, která vám sdělí první nezbytné kroky ve hře. Já vám je v krátkosti taktéž popíši a udělím pár možná užitečných rad.

Runway, tedy přistávací plochu pro letadla, máte již vybudovanou. Tato první je určena pro základní-malé letouny, ale jakmile budete postupovat ve hře a získávat vyšší levely, dostanete se i k letadlům vyšší třídy, pro které tato runway stačit nebude a budete muset vystavět větší. Ostatně takhle je to se všemi objekty ve hře, čím vyšší úroveň máte, tím větší nároky jsou kladeny na budovy a plochy. K dispozici je i hangár pro vlastní letadla. Vy musíte vybudovat letištní terminál, kde se generují cestující, které můžete následně posadit do svého letadla s poslat je do některé z nabízených destinací v rámci Evropy. Ještě musíte umístit servisní plochu, kde probíhají údržbářské práce na strojích. To jsou čtyři základní objekty (přistávací a servisní plocha, hangár a letištní terminál), na kterých je de-facto založen chod celé hry.

Finance lze získat dvěma způsoby. Jedním z nich, který je hojně využíván především v začátcích, je přijímání cizích letadel ze zahraničí. Vy jim poskytnete servis – natankujete palivo, provedete údržbu motoru, a následně letadlo odbavíte. Druhý způsobem je možnost zakoupení letadla, které naopak budete posílat naplněné cestujícími (kteří se generují právě z terminálu) do některého z nabízených států. U vlastního aera je také nutností provádět servisní práce, od čehož máme právě servisní plochu.

Existuje možnost plnit mise, ke kterým se dostanete v levém sloupci možností. Za každý splněný úkol dostanete Aéra, což jsou jakési prémiové peníze. Lze je utratit za okamžité provedení údržbářské práce a tím pádem odpadá neefektivně strávený čas mezi jednotlivými úkony (palivo, odbavení, údržba motoru). Také je můžete použít pro nákup „bonusových“ budov. S tím také souvisí systém mikro-transakcí, díky němuž autoři hry vydělávají slušné peníze. Můžete je tak podpořit zakoupením těchto prémiových penízků pomocí bankovního účtu nebo mobilního telefonu (skrze SMSku).

Základní možnosti a prvky online hry Skyrama jsem představil. Po přečtení článku je rozhodnutí na vás, chcete se zapojit do mezinárodní sítě hráčů vlastnící letiště nebo zůstanete věrni bitkám v rámci Divokých kmenů. Podělte se s námi se svými názory v diskuzi níže.

3 Responses to Skyrama: onlinovka z letištního prostředí

  • oskarmarsik říká:

    potřebuju poradit jestli nevíte na jaké stránce si mužu stahnout skyrama gold adder v 4.0 prosím poradte.díky

  • ***jana*** říká:

    dobrý den, již delší dobu se mi nepřičítají body zkušenosti, protože jsem se dostala do levelu 33. Již se mi to stalo, když jsem se dostala do levelu 26. Co mám udělat, aby se mi body přičítaly? Ráda bych již byla v dalším levelu.
    Mockrát děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *