TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Pokud nedisponujete online kreditní kartou či internetovou peněženkou PayPal a chcete za objednané zboží nebo službu zaplatit z jakéhokoliv důvodu okamžitě, existuje pohodlná možnost.

Před nějakým časem se v České republice objevila nová hotovostní platební metoda s názvem Super Cash, kterou lze využít na všech pobočkách České pošty a všude jinde, kde mají terminály společnosti Sazka.

Největší výhodou nové peněžní služby bezesporu je, ze příjemce obdrží platbu okamžitě a ihned vám může expedovat zboží. Ale SuperCash oceníte zejména v případech, že hradíte nějakou službu, kterou chcete ještě ten den začít používat. Skvělým příkladem je webhosting. Kdybyste využili standardní bankovní převod, trvalo by to jeden až dva pracovní dny než prodejce danou částku zaeviduje.

V praxi jde o velmi jednoduchou akci. U poskytovatele služby zvolíte, že budete platit pomocí SuperCash (ne všechny eshopy umožňují platbu touto cestou), většinou vás to pak přesměruje na webovou stránku provozovatele služby Super Cash, kde zadáte emailovou adresu a obratem vám na ni přijde zpráva s přílohou. V PDF dokumentu se nachází faktura, kde je uvedena celková částka k uhrazení, číslo SuperCash (to naťukají do počítače na poště) a čárový kód (ten bude použit v případě úhrady na terminálu Sazky).

S tímto kusem papíru (výstřižek ze zaslané faktury) stačí přijít na přepážku a úřednice si s ním už poradí. Od vás bude chtít "jenom" peníze.

S tímto kusem papíru (výstřižek ze zaslané faktury) stačí přijít na přepážku a úřednice si s ním už poradí. Od vás bude chtít "jenom" peníze.

Pokud nevíte, kde se ve vašem blízkém okolí nachází terminál Sazky či pobočka České pošty, na oficiálních stránkách peněžní služby SuperCash je k dispozici přehledná mapa s vyznačenými místy těchto ústředen. 

Doporučuji zmíněný dokument vytisknout. Pokud však aktuálně nemáte černý inkoust, stačí si zmíněná čísla opsat na proužek papíru a na poště či v obchodě to do patřičného přístroje zadá pracovnice ručně (nesejme čtečkou čárový kód).

Pro úplnost je nutné dodat, že poskytoval peněžní služby SuperCash pražská firma MANUM, s.r.o. (tato společnost provozuje také ryze český produkt – internetovou peněženku GoPay) si za zprostředkování jedné transakce naúčtuje 10,-Kč, těchto deset korun je započítáno v celkové sumě uvedené na faktuře v příloze došlého mailu.

Po pár minutách od zaplacení dané sumy na poště mi mailem přišlo potvrzení o úspěšně provedené platbě. Myslím, že tato další alternativa je ku prospěchu věci a hodí se zejména pro ty, kteří mají obavy z placení pomocí zahraničních internetových účtů jako je PayPal a zároveň chtějí fakturovanou sumu zaplatit co nejrychleji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *