TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

Včera se na internetu objevil test, který si vzal na paškál 22 placených-komerčních i neplacených antivirových produktů. Test i nyní, stejně jako každý rok, zpracovala renomovaná firma AV-Test, jež se zaměřila na detekční schopnosti jednotlivých antivirů – odhalit nebezpečný kód a zabránit tak rozšíření nákazy uvnitř operačního systému.

Minulý rok byl velmi opěvovaným freewerovým antivirem Essentials Security od softwarového giganta Microsoftu. V testu obsadil velmi vysoké příčky a od uživatelů si vysloužil velký počet kladných reakcí. Tento rok vyšla druhá verze zmíněného antiviru a ta už je na tom o poznání húře.

Na co se chlapci (děvčata) z AV-Testu zaměřili letos? Především na ochranu před aktuálními hrozbami, které byly zaznamenány na internetu v posledních třech měsících. A právě MSE 2 odhalil za měsíc březen pouze 50% těchto potencionálních hrozeb a po napadení počítače škodlivým kódem zabránil jeho rozšíření pouze v 45% situacích a tím pádem se posunul na jednu z nejhorších pozic v testu.

Musíme však brát v potaz, že se jedná o bezplatné antivirové řešení. Pro srovnání jsme si vzali takový Avast, který je taktéž určený pro domácnosti zdarma. Ten se umístil v testu na 14. místě, tedy o několik málo příček lépe než zmíněný MSE 2. Avast dokázal v březnu odchytit 82% hrozeb, což je výrazně vyšší číslo než za stejný měsíc dokázal zachytit antivir od Microsoftu, ale zase na druhou stranu po napadení počítače virem dokázal zabránit jeho rozšíření pouze ve 41% případů.

Celkovým vítěžem testu se staly pochopitelně placené antivirové programy. Na prvním místě v ochraně před napadením virem se umístil BitDefender: Internet Security Suite 2011, ten pak následují BullGuard Internet Security 10 a F-Secure Internet Security 2011.

Výsledky všech antivirů najdete níže v tabulce a jsou seřazeny podle abecedy (nikoliv podle výsledku v testu). Jen pro zajímavost – poslední místo obsadil antivir s názvem CA: Internet Security Suite 2011.

Test antivirových řešení je převzatý z oficiální webové stránky AV-Testu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *