TOPlist

PageRank ukazatel

Ty nejlepší informace ze světa Windows, nyní vždy jasně, stručně a aktuálně o Windows 8 a Windows 8.1 MojeWindows.cz

Sledujte blog o noteboocích a netboocích nejenom značky Asus Eee PC.

TN.cz, zpravodajský portál zaměřený převážně na bulvár vlastněný největší komerční televizí v České republice – Novou, přišel s vlastní aplikací určenou pro mobilní telefony s předinstalovaným Androidem.

Rovnou můžu říci, že jsem čekal skutečně víc a pokud vezmu v potaz, že jde o nejziskovější televizní stanici u nás, tak mohli zaplatit programátorům i designérům více peněz, aby byla celá aplikace na mnohem vyšší úrovni. Představoval bych si stejný level, jako mají aplikace České televize.

Konkrétně třeba archiv ČT iVysílaní. Nejenom, že aplikace dobře vypadá, ale také je výborně optimalizovaná i pro výkonově slabší smartphony, všechno běží rychle a plynule, a hlavně všechny videa fungují a nic nepadá.

Co vám samotná aplikace s názvem TN.cz zdarma stažitelná z Android Marketu všechno umožní?

Číst a komentovat (pouze v případě, že vlastníte účet TN.cz) zprávy, sdílet je s přáteli na Facebooku (aplikaci TN.cz si můžete sesynchronizovat s FB), sledovat videa (dostupné jsou pouze „Televizní noviny“), a nevšední věcí je možnost poslat redakci nějakou zajímavou fotku či si můžete zahrát na zprávaře a napsat vlastní „článek“.

Design jsem si představoval trochu jinak. Subjektivně se mi nelíbí. Je dle mého názoru špatně volený. V přehledu zpráv je vyhraněna velká plocha pro miniaturu článku a nadpis (či úvodní text) jakoby zanikal. Kategorie v modrém obdélníku v horní liště se mi taky nelíbí. Zkrátka celý vzhled působí neprofesionálně.

Dokonce mi v tuto chvíli nejdou přehrát videa, tedy díly hlavních zpráv televize Nova. Píše mi to při pokusu spustit video chybovou hlášku. A s touto aplikací se ještě Nova chlubí v hlavním vysílacím čase v televizi.

Pokud přesto občas zavítáte na stránky TN.cz nebo jste fanouškem tohoto serveru, doporučuji spíše používat internetový prohlížeč v telefonu (třeba Operu Mobile), který při čtení zpráv umožňuje zvětšit písmo. Už v tom je obyčejný webbrowser lepší než čerstvě vydaná aplikace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *